19 квітня 2019, 14:30

ВРП погодила тимчасову кількість суддів в окружних судах

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя розглянула питання про погодження кількості суддів в окружних судах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Читайте також: "ОАСК визнав незаконною націоналізацію "Приватбанку"".

Доповідач - член Вищої ради правосуддя Наталя Волковицька - нагадала, що Указами Президента України реорганізовано, ліквідовано та утворено окружні суди.

Так, 29 грудня 2018 р. до ВРП надійшло звернення в.о. Голови ДСА України із пропозицією погодити кількість суддів в окружних судах, в якому, зокрема, зазначено, що при розрахунках за основу взято модельну чисельність суддів, яка забезпечуватиме однакове навантаження на всіх суддів, виходячи з плану розгляду модельних справ та модельного річного навантаження на суддю - 183 модельні справи на рік; враховано прогнозовані коефіцієнти зміни динаміки надходження судових справ, а також фактичну чисельність суддів у діючих місцевих судах та можливість заповнення майбутніх вакансій.

Одночасно було з’ясовано, що проводиться дослідження щодо визначення нових нормативів часу на розгляд судових справ різних категорій з урахуванням внесених до процесуального законодавства змін. Наталя Волковицька зазначила, що ВРП запропоновано ДСА України надати додаткову інформацію з цього питання.

Як зазначається, під час опрацювання наданої додаткової інформації судам було запропоновано висловити позицію щодо вказаних пропозицій Державної судової адміністрації України, оскільки, за даними ДСА України, запропонована нею чисельність суддів узгоджена з головами усіх судів.

Також судами надано інформацію і щодо погодження, і щодо заперечення запропонованої чисельності суддів, а також пропозиції щодо встановлення іншої чисельності.

Читайте також: "До спірних правовідносин варто застосовувати закон, що діяв на момент їх виникнення, - ЄСПЛ".

У результаті ВРП вирішила погодити на 2019 р. тимчасову кількість суддів в окружних судах згідно з додатком, зобов’язати Державну судову адміністрацію України опрацювати пропозиції місцевих та апеляційних судів і в місячний термін передати ВРП доопрацьовані пропозиції щодо кількості суддів в окружних судах. Рішення прийнято з техніко-юридичними правками.

Рішення Вищої ради правосуддя від 18 квітня 2019 р. №1201/0/15-19 «Про погодження кількості суддів в окружних судах»

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати