19 серпня 2020, 17:44

ВРП отримала 76 рекомендацій ВККС для призначення кандидатів на посади суддів

Прес-служба ВРП

У зв’язку з надходженням до Вищої ради правосуддя заяв кандидатів щодо розгляду рекомендацій Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - ВККСУ, Комісія) від 1 жовтня 2019 року для призначення їх на посади суддів місцевих адміністративних та господарських судів у межах конкурсу, оголошеного Комісією 9 серпня 2019 року, у ВРП повідомили про наступне.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП вжила заходів для забезпечення особистої безпеки суддів Богородчанського районного суду".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

"3 жовтня 2019 року до Вищої ради правосуддя надійшло 76 рекомендацій ВККСУ від 1 жовтня 2019 року для призначення кандидатів на посади суддів місцевих адміністративних та господарських судів у межах конкурсу, оголошеного Комісією 9 серпня 2019 року. Серед зазначених рекомендацій 33 кандидати були раніше рекомендовані рішенням Комісії від 7 серпня 2019 року № 472/дс-19 для призначення їх на посади суддів місцевих загальних судів у межах конкурсу, оголошеного Комісією 2 липня 2019 року", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що за результатами розгляду рекомендацій від 7 серпня 2019 року ВРП внесла Президентові України подання про призначення на посади суддів 30 кандидатів з числа зазначених 33 осіб, які брали участь в оголошеному 9 серпня 2019 року конкурсі на посади суддів місцевих адміністративних та господарських судів. Стосовно 3 осіб рекомендації Комісії від 7 серпня 2019 року залишено без розгляду.

Так, відповідно до статті 128 Конституції України призначення на посаду судді здійснюється Президентом України за поданням ВРП в порядку, встановленому законом. Призначення на посаду судді здійснюється за конкурсом, крім випадків, визначених законом.

Зокрема, ВРП під час розгляду рекомендацій Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, з-поміж іншого, має обов’язок перевірити визначений законом порядок призначення на посаду судді (стаття 79 Закону України "Про судоустрій і статус суддів").

Такий порядок передбачає перевірку дотримання Комісією процедури призначення та проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді.

"Водночас слід зазначити, що рішення ВККСУ від 17 вересня 2019 року № 42/дс-10 в частині допуску до участі в оголошеному Комісією 9 серпня 2019 року конкурсі на зайняття вакантних посад суддів місцевих адміністративних та господарських судів осіб, стосовно яких Комісія 7 серпня 2019 року внесла рекомендації Вищій раді правосуддя щодо призначення на посади суддів місцевих загальних судів, є предметом спору у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду в адміністративній справі № 9901/517/19", - підкреслили у ВРП.

Так, провадження у вказаній справі відкрито ухвалою Верховного Суду від 30 вересня 2019 року. Розгляд справи наразі триває.

Як вбачається з ухвали Верховного Суду від 27 листопада 2019 року у цій справі, 15 жовтня 2019 року надійшла заява про збільшення позовних вимог, у якій позивач просить: визнати протиправним і скасувати рішення Комісії від 17 вересня 2019 року № 642/дс-10 в частині допуску до участі в оголошеному Комісією 9 серпня 2019 року конкурсі на зайняття вакантних посад суддів місцевих адміністративних та господарських судів осіб, стосовно яких Комісія 7 серпня 2019 року внесла рекомендації Вищій раді правосуддя щодо призначення на посади суддів місцевих загальних судів, а також рішення Комісії від 1 жовтня 2019 року № 180/зп-19, яким затверджено рейтинг учасників конкурсу; зобов’язати Комісію повторно розглянути питання про затвердження рейтингу учасників конкурсу; сформувати і затвердити рейтинг учасників на підставі заяв учасників конкурсу, поданих 3 вересня 2019 року, за винятком заяв осіб, стосовно яких Комісією 7 серпня 2019 року внесено рекомендації Вищій раді правосуддя щодо призначення на посади суддів місцевих загальних судів.

Отже, предметом розгляду в адміністративній справі № 9901/517/19 є, з-поміж іншого, рішення Комісії про затвердження рейтингу усіх учасників цього конкурсу.

Механізм призначення на посаду судді є складовою забезпечення функціонування судової влади за принципами верховенства права та забезпечення права на справедливий суд.

"З урахуванням зазначеного Вища рада правосуддя повідомить про розгляд рекомендацій ВККСУ від 1 жовтня 2019 року про призначення кандидатів на посади суддів місцевих адміністративних та господарських судів додатково", - підсумували у ВРП.

Нагадаємо, ВРП звільнила суддю Івано-Франківського апеляційного суду у відставку.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати