29 травня 2023, 10:18

ВРП надала згоду на утримання під вартою судді Олексія Тандира: що відомо

Пресслужба ВРП

27 травня Вища рада правосуддя надала згоду на утримання під вартою судді Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира. Таке рішення прийнято за результатом розгляду подання заступника Генерального прокурора Антона Войтенка, яке надійшло 26 травня, повідомила пресслужба ВРП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ДТП із суддею в Києві: Задоволено клопотання про примусове відібрання біологічних зразків".

Так, суддя підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286-1 Кримінального кодексу України, а саме в порушенні правил безпеки дорожнього руху, керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілогощо передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.

"У поданні заступника прокурора зазначено, що встановлені в ході досудового розслідування  обставини вчинення кримінального правопорушення, ступінь вираженості ризиків, що підозрюваній може переховуватися від органів досудового розслідування або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків, експерта у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення, дають підстави вважати, що жодні інші, більш м’які запобіжні заходи, окрім тримання під вартою, не зможуть забезпечити досягнення мети їх застосування до Тандира О. В." – ідеться в повідомленні.

Вища рада правосуддя урахувала наявність обґрунтованої підозри у вчиненні суддею Тандир О.В. кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, здійснювати незаконний вплив на свідків, експерта, перешкоджати іншим чином у кримінальному провадженні.

У ВРП зазначили, що подання відповідає вимогам закону, містить обґрунтування необхідності застосування до судді такого запобіжного заходу, як утримання під вартою.

ВРП також взяла до уваги, що Олексій Тандир має статус національного судді, тож відповідно до стандартів суддівської етики має бути взірцем законослухняної поведінки, прикладом неухильного дотримання вимог закону, з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність і неупередженість суду.

Розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу, зокрема у вигляді тримання під вартою, здійснюється слідчим суддею, судом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати