12 січня 2021, 15:00

ВООЗ: Вакцинальний націоналізм шкодить усім і веде до поразки

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


8 січня 2021 р. на брифінгу для ЗМІ з Covid-19 генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) доктор Тедрос Аданом Габреісус заявив, що багаті країни закупили більшу частину вакцин від коронавірусу. Проблема полягає в тому, що країни з низьким і більшість країн з середнього рівня доходом можуть залишити без доступу до таких вакцин.

Читайте також: "У General Motors новий логотип: це історична зміна"

«COVAX, створений GAVI, CEPI і WHO у квітні минулого року, уклав контракти на 2 млрд доз безпечної та ефективної вакцини проти Covid-19, які ми готові розгорнути, як тільки вакцини будуть доставлені, — розповів журналістам пан Габреісус. — І у нас також є право переважної покупки ще на 1 млрд доз».

За даними ВООЗ, нині вакцинацію населення від коронавірусу ефективними вакцинами проводять 42 країни, з них 36 мають високий рівень доходів, а шість — середній.

«Вакцинальний націоналізм шкодить усім нам та веде до поразки, — наголосив гендиректор організації. — Водночас вакцинація на справедливій основі врятує життя, стабілізує системи охорони здоров’я і призведе до воістину глобального економічного відновлення, що стимулюватиме створення робочих місць. Важливо відзначити, що це також допоможе нам обмежити можливість мутації вірусу. Поточні дослідження показують, що вірус робить усе можливе, щоб стати більш придатним для постійної циркуляції в людській популяції. Це нормально для будь-якого вірусу, але в даний час ми допомагаємо йому процвітати, якщо не знизимо передачу і не будемо проводити вакцинацію на справедливій основі. У ситуації, що склалася, надзвичайно важливо, щоб виробники приділяли пріоритетну увагу постачанню і впровадженню вакцин через COVAX».

Керівник ВООЗ закликав країни, які закупили більше вакцин, ніж їм потрібно, і контролюють світові поставки, негайно пожертвувати і передати їх COVAX, яка готова до швидкого розгортання програм вакцинації, а також припинити укладати двосторонні угоди за рахунок COVAX. Жодна країна не є винятком, слід скоротити черги і вакцинувати все населення, щоб жодна країна не залишилася без вакцини.

«Наука принесла свої плоди, тож давайте не будемо втрачати можливість захистити життя тих, хто піддається найбільшому ризику, і забезпечимо всім економікам шанс на відновлення, — сказав доктор Тедрос Аданом Габреісус.

Ініціатива «Сто сотень», ініційована ВООЗ, ЮНІСЕФ та Світовим банком, надає підтримку більш ніж 100 країнам у проведенні швидкої оцінки готовності та розробці планів впровадження вакцин для конкретних країн. Цей масштабний захід щодо забезпечення планування, координації, навчання та матеріально-технічного забезпечення систем охорони здоров’я, а також можливості розгортання програм вакцинації розпочався у розпал сплеску Covid-19. І він досяг поставленої мети: 100 країн завершили цей критично важливий процес, а уряди і системи охорони здоров’я чекають початку глобального розгортання вакцинації.

2021 р. — рік охорони здоров’я та працівників охорони здоров’я. Уряди усіх країн мають виявити повагу і вдячність медичним працівникам, захищаючи їх і вакцинуючи у першу чергу. Адже саме від їх роботи найбільшою мірою залежить припинення цієї пандемії — однієї з великих гонок людства, яку можна виграти, лише об’єднавшись.

Днями механізм COVAX сповістив Київ про готовність уже найближчим часом почати постачання вакцин проти Covid в Україну.

Джерело:

WHO Director-General’s opening remarks at the media briefing on COVID-19 — 8 January 2021. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати