17 листопада 2021, 9:12

Виплату заборгованості перед виробниками зеленої енергетики – заблоковано

EBA

З 2014 по 2020 роки, завдяки сприятливим інвестиційним умовам та привабливій моделі підтримки у сектор відновлюваної енергетики було залучено більше € 6,1 млрд. євро інвестицій, а Україна посіла 8 місце в рейтингу інвестиційної привабливості в цьому секторі у 2020 році.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як відомо, держава відповідно до пунктів 3 та 4 Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики в Україні, підписаного 10 червня 2020 року, взяла на себе зобов’язання погасити історичний борг перед виробниками ВДЕ та забезпечувати виплату поточних зобов'язань за “зеленим” тарифом у повній мірі.

Проте, ці зобов’язання перед виробниками електричної енергії з ВДЕ так і залишаються не виконаними у повному обсязі, як і невиконаними залишаються зобов’язання щодо забезпечення 100% виплат за «зеленим» тарифом.

Так, за інформацією компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації заборгованість ПрАТ «НЕК «Укренерго» перед ДП «Гарантований покупець» вже становить приблизно 13,1 млрд грн, а заборгованість ДП «Гарантований покупець» перед виробниками ВДЕ за 8 місяців 2021 року - перевищує 8 млрд грн. В кінцевому випадку, така ситуація може негативним чином позначитись на забезпеченні поточних виплат перед виробниками електричної енергії з ВДЕ.            

Згідно із останніми опублікованими даними ДП «Гарантований покупець» на 1 жовтня 2021 року, рівень розрахунків із ВДЕ-генерацією за 2021 рік наступний: січень-квітень – 93%, травень – 73%, червень – 70%, липень – 67%, серпень – 56%, вересень – 46%, жовтень – 45%.

Тому, такою очікуваною новиною став випуск п’ятирічних зелених єврооблігацій на суму 825 мільйонів доларів США, які мають безумовну та безповоротну державну гарантію України. Як стало відомо із інформації, опублікованої на офіційному сайті ДП «Гарантований покупець», 12 листопада 2021 року державне підприємство «Гарантований покупець» здійснило перерахунок 19,3 млрд. грн. коштів виробникам електричної енергії за зеленим тарифом, які були попередньо перераховані від ПрАТ «НЕК «Укренерго». Проте, пізніше кошти були заблоковані та так і не надійшли в повному обсязі на рахунки компаній зеленої енергетики.

Тож бізнес-спільнота сподівається, що державні інституції та державні банки здійснять всі заходи щодо виплати заборгованості у повному обсязі та пропорційно всім виробникам ВДЕ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати