25 травня 2020, 11:00

Виплата доходів нерезиденту: як відобразити в декларації з прибутку?

Офіс великих платників податків ДПС

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що підпунктом 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України визначено, що резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у т.ч. на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у підпункті 141.4.1 цього пункту, за ставкою в розмірі 15% (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 та 141.4.11 цього пункту) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Надання в оренду земельної ділянки: як оподатковується отриманий дохід?".

Так, відповідно до вимог п. 103.2 ст. 103 Кодексу, особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Зазначається, що застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидента згідно з вимогами п. 103.4 цієї статті.

При цьому сума податків, які утримуються при виплаті доходів нерезидентам, мають своє відображення в декларації з податку на прибуток у рядку 23 ПН, до якого переноситься сумарне значення показників додатків ПН до декларації. Додатки ПН заповнюються окремо щодо кожного нерезидента, якому виплачуються доходи.

Тобто, якщо платник податків виплатив дохід нерезиденту і сплатив податок на доходи нерезидентів у повному обсязі, але не подав додаток ПН до декларації з податку на прибуток та /або не показав суму податку з доходів нерезидента в рядку 23 ПН та рядку 25 декларації, передбачено застосування штрафу в розмірі 25% від суми не нарахованого податку на доходи нерезидента. Ті самі дії, вчинені повторно впродовж 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету (п. 127.1 ст. 127 Кодексу).

Нагадаємо, банківський рахунок скоро можна буде відкрити онлайн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати