20 лютого 2020, 9:34

Використання води виробниками напоїв: розрахунок рентної плати

Вісник ДФСУ

Офіс великих платників податків ДПС звертає увагу: незабаром закінчиться термін подання декларації з рентної плати, зокрема, за спеціальне використання води. Тож з метою уникнення помилок у звітності нагадуємо  виробникам напоїв (у тому числі безалкогольних, алкогольних, пива тощо) про визначення обсягу води, який входить до складу такої продукції при розрахунку рентної плати за спеціальне використання води.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин: які зміни".

Так, платниками рентної плати за спеціальне використання води є:

  • первинні водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;
  • суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів (пп. 255.11.10 ст. 255 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями).

За відсутності вимірювальних приладів обсяг фактично використаної води визначається водокористувачем за технологічними даними (тривалість роботи агрегатів, обсяг виробленої продукції чи наданих послуг, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб за одиницю часу тощо). Крім того, якщо можливість встановлення вимірювальних приладів існує, їх рентна плата сплачується у двократному розмірі.

При цьому визначення обсягу води, яка входить виключно до складу напоїв, нормами ПКУ не передбачено.

Читайте також: "Рентна плата: хто має сплачувати за користування радіочастотним ресурсом".

Відповідно до Національного класифікатора України Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. № 457, готова продукція — це продукція, процес перероблення якої завершено.

Таким чином, при розрахунку рентної плати за спеціальне використання води обсяг фактично використаної води, яка входить до складу напоїв (у тому числі безалкогольних, алкогольних, пива тощо), обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів, а у разі відсутності вимірювальних приладів — за технологічними даними (тривалість роботи агрегатів, обсяг виробленої продукції чи наданих послуг, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб за одиницю часу тощо)  відповідно до затверджених технічних умов, технологічних регламентів та рецептур на конкретні види продукції.

Зазначимо, що дозвіл на спеціальне водокористування, згідно з частиною першою ст. 49 Водного кодексу України від 06.06.1995 р. № 213/95-ВР, видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

У дозволі на спеціальне водокористування встановлюються ліміти: забору води, використання води та скидання забруднюючих речовин.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати