19 лютого 2020, 15:26

Вихід Великобританії з ЄС: наслідки для аудиту

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Угода про вихід Великобританії з Європейського Союзу набула чинності опівночі 31 січня 2020 р. за центральноєвропейським часом. Відтепер Сполучене Королівство уже не є членом ЄС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Brexit: прогноз для бухгалтерських та аудиторських фірм".

Про це зазначають у ПАБУ.

Як ця подія може вплинути на аудиторів?

Так, Великобританія втратить голос у вищих політичних органах ЄС, що позначиться на розкладі сил і прийнятті рішень.

Як зазначається, Лондон запровадить нові імміграційні правила. До Brexit Великобританія була зобов’язана дотримуватися одного з чотирьох базових принципів ЄС - свободи пересування робочої сили. Хоча країна не входить до Шенгенської зони і завжди мала власний візовий режим, громадяни країн ЄС і Європейської економічної зони могли відносно вільно жити і працювати у Великобританії. Brexit змінить цю реальність. Тепер міграція потрапляє в поле британського законодавства, і Лондон має намір ввести нові правила в цій сфері. Аудиторським фірмам, що є членами міжнародних професійних мереж, асоціацій та альянсів, слід бути готовими, що участь у конференціях та міжнародних проєктах, ротація персоналу можуть ускладнитися у зв’язку з новими імміграційними правилами.

Accountancy Europe у своїй роботі "Наслідки Brexit для співпраці в рамках європейської аудиторської професії" (Implications of Brexit on cooperation within the European audit profession) заявила, що Brexit може не найкращим чином позначитися на якості проведення обов’язкового аудиту у Великобританії.

На думку організації, якщо між Сполученим Королівством та країнами - членами ЄС не буде досягнуто чітких домовленостей щодо взаємодії під час здійснення обов’язкового аудиту, а Великобританія вчасно не підготує нормативну базу, якою мають керуватися аудитори у своїй роботі, це матиме згубні наслідки для бізнесу й економіки в цілому.

Зокрема, Accountancy Europe занепокоєна можливістю виникнення правової невизначеності, особливо в частині правомірності британських аудиторських звітів, підготовлених для підприємств, розташованих на території ЄС.

Читайте також: "Внутрішній аудит: проблема складання ризик-орієнтованого плану".

Крім цього, на думку організації, на сьогодні існує високий ризик невідповідності вимог до аудиторів, які висуватимуть Великобританія та ЄС. Тому аудиторам, які підтверджуватимуть звітність для європейських компаній, важливо чітко розуміти, якими правилами керуватися, аби уникнути проблем.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати