Сума внесеного платежу за ліцензію може бути зарахована в рахунок плати за ліцензію при поданні нової заяви або повернута заявнику на розрахунковий рахунок. Про це повідомило Головне управління ДПС у Тернопільській області.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Житлова субсидія на неопалювальний сезон: кому необхідно звернутися".
В Управлінні надали поради в ситуації, якщо в наданні ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності ДПС відмовила.
Як зазначається, сума внесеного платежу за ліцензію при відмові вважається надміру сплаченими грошовими зобов’язаннями. Водночас надміру сплачені грошові зобов’язання – це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету або на єдиний рахунок понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Що потрібно зробити платнику для повернення коштів
У ДПС вказали, що необхідно подати заяву про повернення коштів у довільній формі. Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум є подання заяви впродовж 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені. У заяві необхідно вказати:
- код класифікації доходів бюджету;
- суму внесеного платежу;
- номер і дату платіжної інструкції, що підтверджує внесення плати за відповідну ліцензію;
- за наявності надати копію рішення про відмову в наданні ліцензії.
Терміни розгляду наступні:
- ДПС не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення 20-денного строку з дня подання платником заяви готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету або з єдиного рахунка та подає його для виконання органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів;
- на підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, упродовж п’яти робочих днів здійснює повернення надміру сплачених коштів.