17 липня 2020, 16:04

В Україні запрацював новий Реєстр будівельної діяльності та Публічний портал

Урядовий портал

В Україні запрацював новий Реєстр будівельної діяльності та Публічний портал системи. Це перший етап впровадження Єдиної державної електронної системи у межах реформування галузі містобудування України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Проект антикорстратегії на 2020-2024 роки не відповідає завданням та повноваженням НАЗК, - РСУ".

Про це повідомляє Урядовий портал.

"Реєстр ДАБІ впродовж багатьох років завжди був місцем корупційних зловживань. На відміну від нього, новий будівельний Реєстр перебуває виключно у власності держави. Так, ми зможемо запобігти несанкціонованому доступу до нього, внесенню некоректних даних та виникненню корупційних схем", - зазначив Віце-прем’єр-міністр - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Новий Реєстр захищений та зберігається на національному провайдері хмарних сервісів та центрів обробки даних De Novo. Відтепер кожен об'єкт буде вноситися до Реєстру з унікальним ідентифікатором, що дозволить прив'язати до об'єкта всі дозвільні документи, містобудівну та проектну документацію, відомості про учасників будівництва, фото та іншу інформацію.

Серед переваг нового реєстру - отримання даних про права власності та землю завдяки електронній взаємодії між реєстрами.

Як зазначається, також автоматичні перевірки, реєстр не дасть зареєструвати об'єкт, який не відповідає законодавчим критеріям, а ще можливість наносити положення об'єктів на карту та зручне їх відображення за типами. Крім цього, до нього інтегровано довідники та реєстри, такі як перелік атестованих осіб, об'єктів культурної спадщини та небезпечних об'єктів.

Важливо також, що усі документи з самого початку будівництва і до введення в експлуатацію створюються та верифікуються за QR-кодом одразу в Реєстрі.

При цьому Публічний портал державної електронної системи у сфері будівництва надаватиме відкритий доступ до відомостей нового Реєстру будівельної діяльності, а також актуальну статистику щодо наданих послуг, що оновлюється у реальному часі. Забудовники можуть отримати онлайн-консультації через чат-бот та калькулятор для визначення класу наслідків будівель.

Водночас працівники будівельної сфери отримають доступ до нового Реєстру через персональні електронні кабінети. Вхід до кабінету можливий лише з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП), що гарантує захист даних та фіксування усіх змін в документах. Доступ замовників до результатів адмінпослуг, що надаються за допомогою електронної системи, згодом буде здійснюватися через електронний кабінет користувача на порталі "Дія".

Так, наступний етап впровадження Єдиної системи - запуск електронних послуг сфери будівництва на порталі "Дія" - заплановано найближчим часом. Українці зможуть отримувати автоматизовані послуги у сфері будівництва для об'єктів з незначним класом наслідків (СС1).

Нагадаємо, при Мін’юсті створено галузеву робочу групу з питань розвитку системи судочинства та юстиції

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати