11 липня 2023, 12:46

В Україні презентували спеціальну платформу про конфіскацію російських активів

Transparency International Ukraine


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Transparency International Ukraine спільно з виданням «Українська правда» в межах проєкту Європейського Союзу «Громадянське суспільство для післявоєнного відновлення України та готовності до ЄС» презентували спеціальну платформу «Як конфіскувати російські активи в Україні?». На цій платформі представлена уся інформація про процеси конфіскації майна пособників кремлівського режиму та об’єкти, які вже у них забрали: нерухомість, активи, корпоративні права, машини тощо.  

На сьогодні в Україні конфісковано $85 тис. та понад 77 млн грн грошових активів, 136 об'єктів нерухомості, 277 одиниць транспорту, корпоративні права та акції 39 підприємств та 3 банків, а також 537 цінностей і творів мистецтва. Всі ці дані відображені на платформі у вигляді інтерактивних карток, мапи та слайдів. 

2

Дані про забрані російські активи структуровані за колишніми власниками, регіоном та механізмом конфіскації. А на мапі ви зможете знайти інформацію про те, що саме, де та скільки активів забрали у путінських посіпак в Україні. 

Юристи TI Ukraine окремо описали кожен чинний механізм конфіскації (про)російських активів в Україні, його етапи, ризики і способи їх нівелювати. Також на платформі зазначено, що буде відбуватися з усіма цими активами у майбутньому.

"Конфіскація майна російських олігархів та посіпак путіна — виклик для української правової системи. До повномасштабного вторгнення наша країна не мала спеціального законодавства, щоб впоратися із цим. Та й загалом інститут та інструменти конфіскації й повернення активів доволі нові — вони почали з’являтися лише 20–30 років тому. Проте працювати над налагодженням таких процедур нашій країні просто необхідно, адже всі ці активи й кошти від їх продажу підуть на користь держави та громадян", — зазначила юридична радниця Transparency International Ukraine Наталія Січевлюк.

 

Конфіскація російських активів почалася у вересні 2022 року. Відтоді ВАКС виніс уже 23 вироки. Серед фігурантів цих справ — російські олігархи Олег Дерипаска, Володимир Євтушенков, Ігор та Аркадій Ротенберги. Також примусово вилучені активи двох дочок російських банків — Сбербанку та ВЕБ.РФ. 

"Нам важливо продовжувати працювати у напрямку конфіскації таких активів, адже кошти від їх реалізації мають допомогти нашій країні не тільки пережити війну, але й пройти складний етап відновлення", - зауважили у TIU.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати