09 вересня 2021, 12:34

В Держекоінспекції розповіли про екологічні проблеми України, які впливають на стан довкілля у Європі

Пресслужба Держекоінспекції

Поводження з відходами, вирубка лісу та браконьєрство – ці три екологічні проблеми України, які мають вплив на стан загальноєвропейської екосистеми.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований в ході передопераційної зустрічі міжнародного проекту «Ambitus» - йдеться на сайті відомства. 

Він окреслив ситуацію у трьох сферах наступним чином:

  1. Поводження з відходами. У першому півріччі 2021 року ДЕІ склала найбільше адмінпротоколів у цій сфері – майже 8 тисяч. Це засмічення територій населених пунктів, що призводить до потрапляння сміття у річки, зокрема, транскордонні. Також близько 60% порушень пов’язані з поводженням з промисловими відходами.
  2. Вирубка лісу. Понад 120 мільйонів гривень збитків розрахувала Держекоінспекція тільки за 6 місяців цього року. Наслідками масштабних рубок дерев є деградація цілих екосистем, погіршення кліматичних умов тощо.
  3. Факти браконьєрства, які Держекоінспекція виявляла у половині випадків порушень у сфері тваринного світу. Збідніння біорізноманіття – непоправна шкода, що впливає на стан всього довкілля. 

«Щоб протидіяти цим порушенням, необхідно забезпечувати розслідування найбільш масштабних фактів та притягнення до відповідальності винних осіб. Проект «Ambitus» ставить за мету створити ефективнішу систему розкриття екологічних злочинів, засновану на європейських практиках та досвіді. 

Подальша участь Держекоінспекції та представників правоохоронних органів України у операціях проекту дозволить посилити показники співпраці, впровадивши дієві рішення для розслідування порушень у сфері захисту довкілля», - додав Андрій Мальований. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати