04 березня 2021, 10:41

Уряд підтримав розвиток сфери відкритих даних в Україні

Прес-служба Мінцифри

Кабінет Міністрів прийняв Постанову для розвитку сфери відкритих даних в Україні. Нова редакція Постанови № 835 розширює перелік обов’язкових до публікації наборів до понад 100.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ТОП-10 державних онлайн-послуг, популярних серед українців"

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

Серед пріоритетних — дані щодо будівельної діяльності, дані земельного кадастру та заборгованості щодо ЄСВ. Це також дані фінансової звітності, відомості державного земельного кадастру, дані про кількісний склад вакцин від COVID-19, інформація про кількість вільних ліжко-місць у лікарнях із запасами кисню тощо.

Ключовим завданням Постанови є публікація фінансової звітності у формі відкритих даних, що є вимогою Плану виконання Угоди про Асоціацію з ЄС. Публікація даних фінансової звітності підприємств у форматі відкритих даних — це крок до побудови прозорої економіки держави.

«Технології дозволяють боротися з корупцією. Сьогодні був прийнятий документ, що відкриває нові набори даних, які мають високий антикорупційний, соціальний та економічний ефект. Журналісти та громадськість зможуть використовувати відкриту інформацію, щоб знаходити корупційні ризики й контролювати державні та комунальні органи влади», - прокоментував Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації.

Сфера відкритих даних — важливий компонент цифрової трансформації держави. Завдяки цьому рішенню кожен громадянин України зможе ознайомитись з реальним фінансовим станом всіх компаній та розмірами сплат податків у бюджет України.

Також відкриті дані допомагають бізнесу цифровізуватися, убезпечувати себе від рейдерських атак та шахрайства. Завдяки IT-інструментам можна подолати корупцію.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати