07 червня 2023, 18:43

Упродовж січня-травня 2023 року ВРП розглянула 98 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів

Пресслужба ВРП

До Вищої ради правосуддя упродовж п’яти місяців 2023 року надійшло 66 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, про дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Про це повідомила пресслужба ВРП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВС опублікував огляд актуальної судової практики КЦС ВС за квітень 2023 року".

Так, з урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, ВРП з початку цього року розглянула 98 повідомлень суддів. За результатами розгляду 52 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 51 рішення про вжиття заходів реагування:

  • звернення до прокуратури та органів правопорядку щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів;
  • внесення до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність тощо.

Розглянувши 46 повідомлень суддів, ВРП ухвалила 22 рішення про затвердження 42 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

У ВРП нагадали, що незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України, а статтею 376 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за втручання у здійснення правосуддя.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати