17 грудня 2020, 14:18

Україна та Німеччина підписали угоду про фінансове співробітництво

Прес-служба Мінфіну

Сьогодні відбулося підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво. Це – рамкова Угода, яка визначає перелік проектів, домовленості щодо фінансування яких Урядом ФРН досягнуто під час українсько-німецьких перемовин за період 2011-2019 років.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кабмін затвердив перелік фондових бірж, на яких перебувають в обігу акції публічних компаній".

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Угодою передбачено надання на пільгових умовах кредитних ресурсів у обсязі до 214,6 млн євро, які будуть спрямовані на реалізацію інвестиційних проектів, у тому числі для підтримки муніципалітетів, зокрема:

- у сфері енергетики (модернізація підстанцій та інтеграція української енергетичної системи до європейської об’єднаної енергосистеми);

- підтримку малого та середнього підприємництва;

- здійснення енергоефективних заходів у громадських будівлях (школи та дитячі садочки);

- реконструкцію комунальної інфраструктури в регіонах.

Окрім того, Угодою передбачається надання до 40 млн євро на безоплатній та безповоротній основі – у формі грантів,  з яких 30,5 млн євро буде спрямовано на покращення  системи професійної освіти та посилення місцевого самоврядування в Україні.

Міністр фінансів України Сергій Марченко висловив вдячність Уряду Німеччини, Посольству ФРН в Україні, Кредитній установі для відбудови (KfW), а також особисто Надзвичайному і Повноважному Посолу ФРН в Україні пані Анці Фельдгузен за підтримку на шляху України до економічного розвитку та багаторічну співпрацю.

"Підписана сьогодні Угода між урядами України та Німеччини про фінансове співробітництво створить правові передумови для прискореної підготовки проектів та переходу до їх впровадження", – підкреслив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Також він висловив впевненість, що запропонована Німецькою стороною нова модель підготовки проектів розвитку України, щодо яких досягнуто домовленостей у 2011-2019 роках, сприятиме спрощенню процедури укладення окремих кредитних та грантових договорів.

Нагадаємо, внесено зміни до порядку проведення перевірок закупівель.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати