10 грудня 2020, 18:29

Україна посіла 25 місце у міжнародному рейтингу з кібербезпеки

Прес-служба Мінцифри

Україна посіла 25 місце у новій редакції Національного індексу кібербезпеки 2020, опублікованому естонською Академією електронного урядування. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні стартує безкоштовна Школа онлайн-безпеки дітей"

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

Для розробки нової редакції Національного індексу кібербезпеки було досліджено стан кібербезпеки 160 країн світу. Аналізували:

  • законодавство у сфері кібербезпеки;
  • кіберінциденти;
  • освіту у сфері кібербезпеки;
  • забезпечення захисту послуг, зокрема електронних;
  • електронну ідентифікацію та довірчі послуги;
  • захист персональних даних;
  • заходи із реагування на кібератаки та кіберінциденти;
  • боротьбу із кіберзлочинністю.

Порівняно з попередньою редакцією рейтингу, що вийшла у 2018 році, Україна покращила свої позиції на 4 сходинки. 

Мінцифра разом з Держспецзв’язку продовжують посилювати кібербезпеку в Україні. Зокрема, зараз вже схвалені рішення Уряду щодо затвердження порядків формування переліків об’єктів критичної інфраструктури та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, а також щодо організації проведення огляду стану кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та критичної інформаційної інфраструктури. Це дозволить вдосконалити механізм кіберзахисту органів державної влади, інформаційно-телекомунікаційні системи, що перебувають у їх власності або адмініструванні.

Окрім цього, Мінцифра та Держспецзв’язку продовжують ініціювати реформування у законодавстві, яке стосується кібербезпеки.  Крім цього, нарощуються потужності Державного центру кіберзахисту та працює урядова команда реагування на кіберінциденти CERT-UA. В Україні також працює один з найпотужніших у Європі кіберполігонів, що дозволяє відпрацьовувати сценарії реагування на кіберінциденти у режимі реального часу.  

Нагадаємо, до 2024 року Мінцифри планує перевести всі публічні послуги в онлайн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати