Україна не отримає широкий доступ до вакцини від Covid до 2023 р.

 Україна зможе отримати широкий доступ до вакцини від коронавірусу не раніше 2023 р. Разом з нею пізній доступ до вакцини будуть мати ще 85 країн світу. Про це повідомляє видання The Economist. Швидше за все вакцина з'явиться в країнах Європи, США, Сінгапурі, Об'єднаних Арабських Еміратах та Гонконгу — там вона буде доступна широкому загалу вже до кінця 2021 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Впровадження вакцини проти коронавірусу (Covid-19) почалося в розвинених країнах, але масова імунізація потребує часу.

  • Виробництво є основною проблемою, оскільки багато розвинених країн попередньо замовили більше доз вакцини, ніж їм потрібно.
  • Витрати, пов'язані з програмами масової імунізації, будуть значні, особливо для менш розвинених країн з обмеженими фінансовими ресурсами.
  • «Вакцинна дипломатія» буде грати роль у визначенні, які країни отримають доступ до вакцини в найближчі місяці.
  • Росія і Китай будуть використовувати власні щеплення від коронавірусу для просування своїх інтересів.
  • EIU очікує, що після того, як пріоритетні групи будуть вакциновані в багатьох країнах до кінця березня, з середини 2021 р. перспективи світової економіки покращаться.
  • Для більшості країн з середнім рівнем доходу, включаючи Китай і Індію, строки вакцинації триватимуть до кінця 2022 р.
  • У країнах з більш бідною економікою повсюдне охоплення вакцинацією не буде досягнуте до 2023 р., якщо взагалі буде.

На початку 2021 р. три вакцини: від Pfizer (США), BioNTech (Німеччина), Moderna (США) і AstraZeneca-Oxford University (Великобританія) будуть масово впроваджуватися в розвинених країнах. Тимчасом китайські і російські вакцини впроваджуються як всередині цих країни, так і в країнах, що розвиваються, таких як Єгипет, за допомогою двосторонніх дипломатичних угод. Це буде сприяти так званій вакцинній дипломатії, коли Росія і Китай будуть намагатися зміцнити свій глобальний статус за рахунок поставок вакцин у цьому році і в подальшому.

Очікується, що країни, які стоять на початку черги, включаючи Великобританію, США і більшість країн ЄС, проведуть імунізацію своїх пріоритетних груп до кінця березня, а інші багаті країни надолужать згаяне до кінця червня. Тому можна очікувати, що перспективи світової економіки покращаться з середини 2021 р., і відновлення буде прискорюватися в ІІІ і IV кварталах. Однак на той час життя не повернеться в нормальне русло, оскільки програми імунізації для більшої частини населення триватимуть до середини 2022 р.

Серед країн з середнім рівнем доходу Росія, яка розробила власні вакцини, може бути в тому ж графіку, що й країни з більш багатою економікою, і масова імунізація завершиться там до середини 2022 р. Іншим країнам з середнім рівнем доходу, включаючи Мексику і Бразилію, були обіцяні поставки в обмін на проведення клінічних випробувань або будівництво заводів з виробництва житла. Це має надати їм ранній доступ до доз для пріоритетних груп, хоча їх здатність проводити масову вакцинацію залежатиме від інших факторів, включаючи фінансові можливості, кількість населення і медичних працівників, інфраструктуру і політичну волю.

Китай і Індія — особливі випадки: обидві країни розробили власні плани і просуваються їх, але чисельність їх населення означає, що програми масової імунізації триватимуть до кінця 2022 р.

Нарешті, деякі інші країни з середнім доходом і більшість країн з низьким доходом будуть покладатися на COVAX — ініціативу, очолювану ВООЗ, яка спрямована на забезпечення 6 млрд доз вакцини для бідніших країн. Перші 2 млрд з них будуть передані у 2021 р. в основному медичним працівникам (дози COVAX охоплять тільки до 20% населення кожної країни). Однак поставки COVAX можуть надходити повільно, особливо якщо затримки у виробництві і доставці в багатші країни змінять строки доставок для бідніших країн. У країнах, що розвиваються, широкого охоплення вакцинацією не вдасться досягти раніше 2023 р., якщо це взагалі станеться.

1

На цій карті показані останні прогнози EIU щодо впровадження вакцин проти коронавірусу, які відображають час, коли країни можуть очікувати масової вакцинації (60–70%) дорослого населення. Критерії, що брались до уваги, включають угоди щодо постачання, обмеження виробництва, нерішучість щодо вакцини, кількість населення і наявність медичних працівників. Аналітики також корегують дані, щоб відобразити конкретні умови на місцях.

«Відмінності між багатими і бідними країнами разючі. У більшості країн, що розвиваються, раніше 2023 р. не буде широкого доступу до щеплень, — каже директор з глобального прогнозування EIU (Economist Intelligence Unit) Агата Демараіс. — Деякі з цих країн, особливо бідні з молодим демографічним профілем, цілком можуть втратити мотивацію до поширення вакцин, особливо якщо хвороба дуже поширилася або пов'язані з цим витрати виявляться занадто високими». Вона вважає, що «дипломатія вакцинації також буде важливою тенденцією, за якою потрібно стежити. І Росія, і Китай будуть прагнути використовувати транзакційний підхід до постачання вакцин, використовуючи щеплення від коронавірусу як козир для просування давніх інтересів».

Нарешті, пані Демараіс додає, що «вакцини проти багатьох хвороб, таких як поліомієліт або туберкульоз, доступні вже кілька десятиліть, однак багато людей у бідніших країнах, як і раніше, не можуть отримати до них доступ. Те, що лише рік тому було названо «новим коронавірусом», буде з нами надовго поряд з багатьма іншими захворюваннями, які формували життя протягом століть».

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов відреагував на прогноз видання The Economist щодо доступу України до вакцин від коронавірусу. Він запевнив, що масова вакцинація українців почнеться в лютому. Про це йшлося в ефірі телеканалу «Україна 24». За словами Степанова, МОЗ почне вакцинацію українців відповідно до затвердженого національного плану. «На відміну від різних аналітиків, ми в МОЗ виконуємо всі зобов'язання, які на себе беремо. Якщо ми сказали, що починаємо масову вакцинацію в лютому цього року, то ми її почнемо в лютому цього року. Коментувати якісь там домисли аналітиків я не збираюся. Звідки беруться ці цифри (2023, 2025 р.), мені невідомо», — підкреслив міністр і додав, що безкоштовний доступ до вакцин від коронавірусу, згідно з затвердженим планом, будуть мати 30 млн українців. «Це наші медпрацівники, це групи ризику за медичними ознаками, це люди за віком. Ми всіх їх плануємо вакцинувати протягом 2021 та І кварталу 2022 р.», — сказав Степанов.

Час покаже, чи справдяться прогнози аналітиків і обіцянки урядовців.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати