15 квітня 2024, 17:30

У січні-березні 2024 року ВРП розглянула 37 повідомлень про втручання у діяльність суддів

Пресслужба ВРП

До Вищої ради правосуддя упродовж січня-березня 2024 року надійшло 59 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, про дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Про це повідомила пресслужба ВРП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Порушення недоторканості житла: практика Верховного Суду".

З урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, ВРП протягом трьох місяців 2024 року розглянула 37 повідомлень суддів.

Як зазначається, за результатами розгляду 21 повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 20 рішень про вжиття заходів реагування:

  • звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів;
  • внесення до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність тощо.

Розглянувши 16 повідомлень суддів, ВРП ухвалила вісім рішень про затвердження 14 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Водночас Вища рада правосуддя ухвалила два рішення з власної ініціативи в межах своїх повноважень про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати