Поведінка батька/матері, яка загрожує повноцінному розвитку дитини у суспільстві, може стати приводом для позбавлення їх батьківських прав. Якщо ж це трапилося, то громадяни мають шанс відновити можливість виховувати свою дитину.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Мін'юсті розповіли про особливості посвідчення та оголошення секретного заповіту"
Про це повідомляє Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.
Сімейним законодавством передбачено, що особа може звернутися до суду з позовом про поновлення батьківських прав. Під час вирішення справи, судом будуть встановлені наступні факти:
- наскільки змінилася поведінка особи, яку позбавлено батьківських прав, та обставини, що були підставою для застосування цієї санкції;
- думку другого з батьків, інших осіб, з ким проживає дитина.
Так, у разі задоволення позову, суд надсилає рішення про поновлення батьківських прав органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.
Існують випадки, коли поновити батьківські права не можливо, а саме:
- якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом;
- якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття.
У такому випадку повторно звернутися до суду з аналогічним проханням можливо лише після спливу одного року, з дня набрання чинності відповідного рішення.