16 грудня 2020, 15:43

У КСУ 17 грудня відбудеться розгляд справ за клопотаннями нардепів та ВС

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

У Конституційному Суді України 17 грудня відбудеться розгляд справ за конституційними поданнями 47 народних депутатів України та Верховного Суду.

Читайте також: "У КСУ обговорили механізми захисту прав і свобод людини і громадянина".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Зокрема, 17 грудня о 10.00 Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень абзаців першого – четвертого частини другої, частини третьої, частин шостої – дев’ятої, частин двадцятої, двадцять першої, двадцять другої, частини двадцять шостої, частин двадцять восьмої – тридцять третьої статті 91, статті 92 Закону України "Про альтернативні джерела енергії" від 20 лютого 2003 року № 555–IV зі змінами, частин другої, четвертої, пункту 3 частини дев’ятої статті 65 Закону України "Про ринок електричної енергії" від 13 квітня 2017 року № 2019–VII.

Оспорювані положення Закону № 555 та Закону № 2019 визначають суб’єктів стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, механізм розрахунку та застосування „зеленого“ тарифу для об’єктів або їх черг/пускових комплексів, введених в експлуатацію, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії; регламентують особливості закупівлі у кожному розрахунковому періоді електричної енергії, виробленої на об’єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії; розміри та правила застосування надбавок до „зеленого“ тарифу, аукціонної ціни за дотримання рівня використання обладнання українського виробництва; обов’язки гарантованого покупця електричної енергії, виробленої на об’єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії.

Народні депутати України вважають, що при прийнятті Закону № 555 Верховна Рада України як законодавчий орган вийшла за межі своїх повноважень, втрутилась у сферу конституційних повноважень іншої гілки влади, зокрема виконавчої, безальтернативно встановивши на законодавчому рівні коефіцієнти та механізм розрахунку „зеленого“ тарифу, чим позбавила повноважний орган виконавчої влади його дискреції та повноважень будь-яким чином змінювати такі тарифи.

На думку авторів клопотання, оспорювані положення Закону № 2019 у своєму взаємозв’язку призводять до неправомірних витрат з Державного бюджету України та його розбалансування.

Також 17 грудня о 10.15 Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 3 розділу ІІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України „Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" від 2 жовтня 2019 року № 145–ІХ.

Згідно з оспорюваним положенням Закону забороняється вчиняти виконавчі дії відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" щодо об’єктів права державної власності, які на день набрання чинності Законом були включені до переліків, затверджених Законом України "Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", протягом трьох років з дня набрання чинності Законом, крім стягнення грошових коштів і товарів, що були передані в заставу за кредитними договорами.

На думку Верховного Суду, пункт 3 розділу III "Прикінцеві та перехідні положення“ Закону "обмежує конституційне право особи на судовий захист та порушує конституційні гарантії  щодо обов’язковості судового рішення".

Відеотрансляція відкритих частин пленарних засідань здійснюватиметься на офіційному вебсайті КСУ за посиланням.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нагадаємо, КСУ поновив розгляд справ.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати