08 листопада 2019, 17:26

У Києві відбувся міжнародний судовий форум щодо захисту природного довкілля

Судова влада України

7 листопада у місті Києві відбувся Міжнародний судовий форум "Судовий захист природного довкілля та екологічних прав".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чи може суд без адвоката вважатися справедливим, якщо підозрюваний мовчить?".

Про це повідомляє Судова влада України.

Захід було організовано Верховним Судом у співпраці із Проектом ЄС "Право-Justice", Міжнародною благодійною організацією "Екологія-Право-Людина", громадською організацією "Асоціація суддівського самоврядування України", за технічної підтримки компанії "Спеціальні Реєструючі Системи" (SRS).

Метою проведення судового форуму стала необхідність обговорення актуальних  питань здійснення ефективного судового захисту довкілля та  екологічних прав, застосування національними судами положень Орхуської конвенції та практики ЄСПЛ при розгляді екологічних справ, вивчення міжнародного досвіду судового захисту екологічних прав. Учасниками заходу були не тільки вітчизняні судді, адвокати, науковці, представники громадських природозахисних організацій, а й колеги з Австрії, Польщі та Китаю.

Робота форуму складалася із трьох тематичних секцій:

  • ефективність правосуддя в екологічних справах;
  • аналіз судової національної практики в екологічних спорах;
  • практика міжнародних юрисдикційних органів: зв'язок природного довкілля і прав людини.

Актуальність обраної теми судового форуму викликана поширенням у судовій практиці справ щодо порушення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Зокрема, категорія справ охоплює спори про відшкодування шкоди, що виникла в результаті зростання рівня забруднення довкілля, порушеннями вимог природоохоронного законодавства під час здійснення господарської діяльності підприємств, відмови від добровільного відшкодування заподіяної шкоди.

З оглядом практики Верховного Суду у спорах, що виникають у сфері захисту довкілля та екологічних прав, можна ознайомитися посиланням.

Нагадаємо, оголошено конкурс на посади до Теруправління служби судової охорони у м. Києві.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати