13 травня 2021, 16:44

У І кварталі 2021 року банки збільшили кредитування в гривні, - НБУ

Пресслужба НБУ

Банківський сектор у І кварталі 2021 року (далі –  I квартал) збільшив кредитний портфель як у корпоративному, так і в роздрібному сегментах та зберіг позитивну динаміку залучення коштів від населення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У квітні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 8,4%"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зниження вартості гривневих бізнес-кредитів та депозитів населення призупинилося у відповідь на підвищення облікової ставки НБУ. Збільшення попиту на банківські послуги сприяло відновленню темпів зростання чистого процентного та комісійного доходу. Відрахування в резерви були помітно нижчими, ніж торік.

У фокусі уваги залишається оцінка якості кредитних портфелів: після опрацювання результатів оцінки якості активів банків розпочнеться стрес-тестування 30 фінустанов. 

Поступове відновлення економіки сприяє збільшенню попиту на кредити

Активізація попиту на кредити з боку бізнесу й населення триває. Портфель чистих гривневих корпоративних кредитів зріс на 5.3% за I квартал та на 5.8% у річному вимірі. Водночас валютні кредити зменшилися в доларовому еквіваленті на 2.9% за I квартал та 7.4% у річному вимірі.

Після торішнього гальмування прискорилося зростання чистих гривневих кредитів фізичним особам – на 6.0% за I квартал цього року та на 8.2% р/р. Лідерами в обох сегментах були приватні банки.

Частка непрацюючих кредитів за I квартал  знизилася на 1.1 в. п. до 39.9%. Банки списали значно менше непрацюючих кредитів, ніж у попередньому кварталі.

Темпи приросту депозитів населення уповільнилися, але залишаються значними

У І кварталі тривав приріст депозитів населення в банках у національній валюті – на 2.6% (24.2% р/р), найсуттєвіше – в банках з приватним та іноземним капіталом. Обсяг валютних вкладів фізичних осіб суттєво не змінився. Строкові депозити зростали швидше за вклади на вимогу.

Кошти бізнес-клієнтів у національній валюті сезонно зменшилися у I кварталі після стрімкого зростання у IV кварталі 2020 року. У березні приплив коштів у гривні відновився. Водночас валютні кошти суб’єктів господарювання в доларовому еквіваленті збільшилися на 6.4% за І квартал. Як наслідок, рівень доларизації коштів клієнтів зріс на 0.3 в. п. (до 38.3%).

Кошти клієнтів формують майже 85% зобов’язань і залишаються основою фондування банків.

У фокусі уваги оцінки стійкості – якість кредитного портфеля

Прибуток банківського сектору за І квартал становив 10.9 млрд грн.  Основна причина зниження фінансового результату майже на третину порівняно з відповідним періодом 2020 року – переоцінка індексованих цінних паперів. Водночас чистий процентний та комісійні доходи зростали темпами понад 15%. Головними ризиками для банківського сектору залишаються зменшення процентних доходів унаслідок призупинення зниження вартості депозитів, а також кредитний ризик.

З метою підвищення стійкості сектору Національний банк проводить оцінку якості активів та продовжує запровадження низки змін у банківському регулюванні відповідно до рекомендацій Базеля та норм ЄС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати