У 2021 році обсяг перевірених коштів Рахунковою палатою становив понад 2,5 трлн гривень. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан за результатами ухваленого Звіту Рахункової палати за 2021 рік.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Вищі органи аудиту Європи припиняють будь-яку співпрацю з Росією і Білоруссю"
Зокрема, обсяг перевірених коштів державного бюджету - понад 592 млрд грн, коштів бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування – 1 трлн 998 млрд грн.
Валерій Пацкан зазначив, що Рахункова палата ще з моменту першого карантину через COVID-19 перейшла на максимальне застосування сучасних IT-технологій в своїй роботі, щоб при будь-яких складнощах, що виникають, робота інституції не зупинялася. «За минулий рік наші аудитори перевірили 490 об’єктів, ми затвердили 63 звіти. Аудити охопили всі важливі сфери: оборону, медицину, освіту, нацбезпеку, правоохоронну діяльність тощо», - наголосив він.
За результатами проведених аудитів Рахункова палата підготувала та надіслала 538 документів органам виконавчої влади, установам, організаціям, підприємствам для відповідного реагування. У 2021 році за підсумками 18 аудитів надіслали 21 повідомлення правоохоронним органам щодо виявлених ознак кримінальних правопорушень. «За результатами 12 контрольних заходів правоохоронці розпочали 27 досудових розслідувань у кримінальних провадженнях», - підкреслив Валерій Пацкан.
Він зауважив, що котрий рік поспіль високим є рівень виконання наданих рекомендацій і пропозицій за підсумками аудитів. Так, до кінця 2021 року повністю або частково виконано понад 65% рекомендацій, наданих у 2020-2021 роках. «Значно підвищилась якість співпраці Рахункової палати з іншими державними органами. Якщо у 2020 році Верховна Рада врахувала наші пропозиції у 5 законах, то у 2021 – у 7 законах та 13 законопроєктах. Аналогічно і Кабінет Міністрів – у 2020 році у 8 постановах і 7 розпорядженнях, а у 2021 – у 15 постановах та 11 розпорядженнях», - додав Голова Рахункової палати.
Валерій Пацкан підкреслив, що Рахункова палата вимагає від всіх об’єктів контролю діяти за законом. «І ми самі ні на крок не відступаємо. Попри всі складнощі, пов’язані з агресією росії, Рахункова палата вчасно до 1 травня подає Верховній Раді затверджений звіт, як того вимагає від нас закон», - додав він.
Звіт Рахункової палати містить основні результати контрольних заходів, здійснених у 2021 році, інформацію про виявлені порушення, реагування об'єктів контролю на пропозиції і рекомендації установи, інформацію про участь у бюджетному процесі. Валерій Пацкан підкреслив, що сьогодні кожний державний орган працює в нових реаліях, але мета у всіх одна – перемога України.