16 грудня 2022, 14:51

Топменеджери ЄБА розповіли про вплив на їх бізнес масованих ударів по енергосистемі України

Європейська Бізнес Асоціація

У межах опитування Індекс інвестиційної привабливості України топменеджери Європейської Бізнес Асоціації розповіли про вплив та наслідки для їхнього бізнесу масованих ракетних ударів по енергосистемі України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


ЄБА опитування

Так, нестабільність електропостачання протягом останніх двох місяців змусила 66% компаній змінити графік роботи, 40% - зменшити обсяги виробництва чи надання послуг, 12% - закрити частину офісів/відділень/торгових точок. Ще по 9% призупинили роботу або законсервували частину приміщень. Тільки 1% повністю зупинили роботу, а на 18% компаній відключення електроенергії взагалі або майже не вплинули.

Щоб мінімізувати вплив відключень електроенергії, 86% бізнесів встановлюють генератори або інші ДБЖ, 65% використовують альтернативні джерела зв’язку та інтернету, 25% переносять дані у хмару, 22% проводять заходи з кібербезпеки. Тільки 10% перебої з електроенергією змусили проводити релокацію бізнесу або персоналу.

В ЄБА повідомили, що у зв’язку з підготовкою до відключень електроенергії український бізнес несе суттєві витрати. 40% опитаних компаній повідомили, що їхні витрати на забезпечення автономності вже склали до 50 тис. доларів, ще 22% повідомляють про витрати в діапазоні 50-100 тис. доларів, 24% - про витрати 100-200 тис. доларів, і 14% витратили вже понад 200 тис. доларів.

Більшість компаній (72%) стверджують, що тривалий блекаут не зможе змусити їх вийти з українського ринку, 20% вагаються щодо відповіді. І тільки 8% припускають таку можливість у найгіршому випадку.

"Ситуація в енергетиці залишається надзвичайно напруженою через щотижневі масовані обстріли нашої інфраструктури. Компаніям доводиться витрачати суттєві кошти, щоб адаптуватися та мати змогу працювати навіть під час тривалих відключень. Однак ми бачимо, що навіть в умовах постійного енергетичного терору практично ніхто не зупиняє роботу повністю", - зазначила виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Довідково

Опитування проводилось у межах Індексу інвестиційної привабливості України з 29 листопада до 13 грудня 2022 року. У опитуванні взяли участь 100 топменеджерів членських компаній Асоціації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати