24 вересня 2021, 18:04

ТОП-8 новин тижня

Продовження карантину, закон по олігархів та блокування списку кандидатів на посаду судді ЄСПЛ: зібрали для вас ТОП новин тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Уряд продовжив адаптивний карантин до кінця року

Обмеження  епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування. 

2. З 23 вересня Україна переходить в «жовтий» рівень епіднебезпеки

У жовтій зоні діють наступні обмеження:

  • заборонено проводити масові заходи за участю більше однієї особи на чотири кв. метри або наповненістю залів понад дві третини місць;
  • за одним столиком у закладах харчування може сидіти не більше чотирьох осіб.
  • кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;
  • спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів.

3. В законодавстві України може з'явитися трудовий договір з нефіксованим робочим часом

Роботодавець самостійно визначає необхідність та час залучення працівника до роботи, обсяг роботи та в передбачений трудовим договором строк погоджує з працівником режим роботи та тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи.

4. Рада заборонила антисемітизм в Україні

Закон визначає антисемітизм як певне ставлення до осіб єврейського походження, яке виражається в ненависті щодо них. 

5. ПАРЄ рекомендують відхилити всіх кандитатів на посаду судді ЄСПЛ від України

Комітет рекомендує Асамблеї відхилити весь список, оскільки не всі кандидати відповідають критеріям для обрання на посаду судді ЄСПЛ. Також рекомендується запросити від Уряду України новий список кандидатів.

6. Кабмін підтримав штрафи за підробку документів про вакцинацію:

  • штраф від 17 до 34 тисяч грн або обмеження волі до 2 років для осіб, які свідомо використовують підроблені документи;
  • штраф до 68 тисяч грн або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посаду на 1-3 роки для медичних працівників, які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення;
  • штраф до 170 тисяч або позбавлення волі до 3 років за підроблення таких документів із метою розповсюдження.

7. В Україні запроваджують обов'язкову вакцинацію

Вже відомо, що до нього включать працівників закладів освіти, працівників центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також працівників місцевих державних адміністрацій. 

8. Рада ухвалила закон про олігархів

Особа, яка відповідає щонайменше трьом з чотирьох визначених ознак, потрапить до спеціального реєстру за рішенням РНБО.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати