18 червня 2021, 18:05

ТОП-11 новин тижня

Переатестація прокурорів, збільшення фінансування судів та нове злиття на юридичному ринку: підготували для вас ТОП новин тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Kinstellar посилює практику в Україні шляхом придбання київського офісу DLA Piper

Kinstellar стає однією з найбільших юридичних фірм в Україні та провідною міжнародною юридичною фірмою на ринку, штат якої нараховуватиме 60 юристів, у тому числі 10 партнерів.

Про деталі об'єднання читайте в ексклюзивному інтерв'ю.

2. Президент затвердив трирічну Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства

Для судової системи передбачено оновити мережу судів першої інстанції, створити суд присяжних та внести зміни в Кодекс суддівської етики. Також за три роки планується завершити переатестацію прокурорів, запровадити прозорий іспит для адвокатів та розширити їх доступ до держреєстрів. Окрім того, стратегія пропонує удосконалити перевірку доброчесності суддів КСУ та посилити їх захист від політичного тиску.

3. Президент ветував закон про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування

Президент зауважив, що Закон дає лазівку недобросовісним декларантам для того, щоб не зазначати у своїх деклараціях майно родичів, пояснюючи це тим, що члени їхньої сім’ї нібито не надали їм відповідної інформації про це майно.

4. Рада прийняла закон про добровільне декларування та податкову амністію

Одноразове добровільне декларування проведуть з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року в електронному форматі.

5. Парламент прийняв закон щодо добору та переатестації прокурорів

Документ передбачає безальтернативне обов’язкове проходження атестації для бажаючих обійняти посаду прокурора.

6. В органах прокуратури запровадять інститут стажування: прийнято за основу законопроєкт

Стажування будуть проводити на посаді прокурора-стажиста, на яку кандидат призначається за результатами конкурсу згідно із рейтингом кандидата, отриманому за результатами кваліфікаційного іспиту.

7. Оголошено конкурс на посаду Директора Бюро економічної безпеки України

Кандидатом може бути громадянин України не молодший 35 років, який має вищу юридичну та/або економічну освіту за ступенем не нижче спеціаліста (магістра), стаж роботи за спеціальністю не менше 10 років, досвід роботи на керівних посадах не менше п'яти років; вільно володіє державною мовою та здатний за своїми діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем, станом здоров’я виконувати відповідні службові обов’язки.

8. В Україні встановили нові карантинні норми

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року, при цьому на всій території країни встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки.

9. Верховна Рада прийняла закон про незалежність Нацради з питань телебачення і радіомовлення

Закон має вилучити норми, якими було призупинено проведення конкурсів Нацради на видачу ефірних ліцензій на період карантину.

10. ВРУ збільшила фінансування місцевих та апеляційних судів

Законом передбачено збільшення видатків держбюджету - 2021 на здійснення правосуддя місцевими та апеляційними судами на 600 млн грн.

11. Нардепи підтримали за основу встановлення одночасного переходу права на землю та нерухомість

Проєктом пропонується встановити обов’язковість одночасного оформлення прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна (житловий будинок, будівлю або споруду), який на ній розташовано, а також зворотній порядок одночасного переходу прав на нерухоме майно у випадку переходу прав на земельну ділянку на якій розташовано вказане нерухоме майно (житловий будинок, будівля або споруда).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати