21 липня 2021, 17:04

Суддю Києво-Святошинського райсуду Дмитра Усатова тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя

Пресслужба ВРП

21 липня 2021 року Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Дмитра Усатова та застосувала до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП звільнила у відставку суддю Одеського апеляційного суду"

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Перша Дисциплінарна палата ВРП, оцінивши в сукупності встановлені під час розгляду дисциплінарної справи обставини, дійшла висновку про порушення суддею норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду, що порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя і охоплюється складом дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Підставою для такого висновку палати слугувала поведінка судді, а саме керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило дорожньо-транспортну пригоду.

Згідно із частиною сьомою статті 49 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та частиною другою статті 62 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», на підставі рішення, ухваленого Першою Дисциплінарною палатою 21 липня 2021 року, суддю Києво-Святошинського районного суду Київської області Дмитра Усатова тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя.

У разі ухвалення органом, що розглядає справи про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади такий суддя автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про його звільнення з посади Вищою радою правосуддя.

Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати