21 лютого 2023, 11:13

Суд визнав дійсним договір купівлі-продажу, від підписання й посвідчення якого ухилялися продавці будинку

Пресслужба Хмельницького апеляційного суду

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області задовольнив позов жительки Хмельниччини: визнав за нею право власності на третину будинку з відповідною частиною господарських будівель та споруд у с. Пашківці Хмельницького району й дійсним договір їх купівлі-продажу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як отримати судове рішення? - пояснює 5ААС"

Про це повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Як пояснила суду позивачка, у 2021 році вона домовилася з двома власницями частин будинку у с. Пашківці Хмельницького району про укладення договору купівлі-продажу їхніх часток. У травні вона їм передала 30 000 гривень, а вони – фактично частину будинку та довіреності, якими визначили уповноважену для нотаріального оформлення та підписання договору купівлі-продажу.

Однак тоді посвідчити договір у нотаріуса не вдалося: не було технічної документації на земельну ділянку під будинком. Тому договір купівлі-продажу будинку було укладено вже у серпні 2022 року. Але нотаріус сказала, що продавці повинні були підтвердити дії довіреностей понад річної давнини, інакше посвідчити договір неможливо. Відтак жінка звернулася до суду з проханням визнати цей договір дійсним.

"З наявних письмових розписок (відповідачок) про купівлю-продаж часток на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами слідує, що сторони домовилися щодо істотних умов договору купівлі-продажу та відбулося їх повне виконання. Позивач (покупець) сплатив продавцям (відповідачам) кошти в повному обсязі, а відповідачі (продавці) передали йому предмет договору купівлі-продажу. За таких обставин між сторонами фактично було укладено договір купівлі-продажу вказаних об`єктів", – зазначив суд.

Суд звертає увагу, що за частиною 2 статті 220 Цивільного кодексу України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна зі сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

Зважаючи, що продавці ухиляються від підписання та посвідчення договору купівлі-продажу, суд дійшов висновку, що позов законний і його слід задовольнити.

Це заочне рішення, тому воно може бути переглянуте місцевим судом за заявою відповідача.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати