19 березня 2024, 10:30

Суд повернув громаді в Тернопільській області земельні ділянки площею понад 38 га

Пресслужба Господарського суду Тернопільської області

Систематичне порушення відповідачем як орендарем умов спірного договору оренди земельної ділянки та приписів чинного законодавства щодо сплати орендної плати є самостійною та достатньою підставою для розірвання такого договору. Про це йдеться у висновку Господарського суду Тернопільської області у справі № 921/110/23(921/765/23).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд конфіскував у власність держави дві земельні ділянки для ведення садівництва, які належать громадянинові рф".

Як зазначається, Кременецька окружна прокуратура звернулась до Господарського суду Тернопільської області з позовом до суб’єкта господарювання про розірвання договорів оренди землі та зобов’язання повернути земельні ділянки. Позовні вимоги було обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем умов договорів в частині своєчасної орендної плати та нераціонального використання земельних ділянок за цільовим призначенням та їх утримання в належному стані з метою збереження родючості ґрунтів, захисту від заростання бур`янами, чагарниками та дрібноліссям.

Дослідивши усі обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та задовольнив їх у повному обсязі.

Водночас суд зауважив, що систематична несплата земельного податку або орендної плати, згідно п.п. "д" ч. 1 ст. 141 Земельного кодексу України, є підставою для припинення права користування земельною ділянкою, одним з видів якої є користування землею на умовах оренди. Відтак, суд розірвав спірні договори оренди земельної ділянки та повернув землі у володіння та користування Кременецької міської ради.

Ознайомитися з повним текстом рішення від 06.03.2024 у справі № 921/110/23(921/765/23) можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати