Систематичне порушення відповідачем як орендарем умов спірного договору оренди земельної ділянки та приписів чинного законодавства щодо сплати орендної плати є самостійною та достатньою підставою для розірвання такого договору. Про це йдеться у висновку Господарського суду Тернопільської області у справі № 921/110/23(921/765/23).
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Суд конфіскував у власність держави дві земельні ділянки для ведення садівництва, які належать громадянинові рф".
Як зазначається, Кременецька окружна прокуратура звернулась до Господарського суду Тернопільської області з позовом до суб’єкта господарювання про розірвання договорів оренди землі та зобов’язання повернути земельні ділянки. Позовні вимоги було обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем умов договорів в частині своєчасної орендної плати та нераціонального використання земельних ділянок за цільовим призначенням та їх утримання в належному стані з метою збереження родючості ґрунтів, захисту від заростання бур`янами, чагарниками та дрібноліссям.
Дослідивши усі обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та задовольнив їх у повному обсязі.
Водночас суд зауважив, що систематична несплата земельного податку або орендної плати, згідно п.п. "д" ч. 1 ст. 141 Земельного кодексу України, є підставою для припинення права користування земельною ділянкою, одним з видів якої є користування землею на умовах оренди. Відтак, суд розірвав спірні договори оренди земельної ділянки та повернув землі у володіння та користування Кременецької міської ради.
Ознайомитися з повним текстом рішення від 06.03.2024 у справі № 921/110/23(921/765/23) можна за посиланням.