Надання субсидій уразливим категоріям громадян України на споживання енергоресурсів не розв'яже проблеми енергоефективності в країні. На цьому наголосив заступник голови представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен, повідомляє Інтерфакс-Україна.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Першими кроками у вирішенні питання енергоефективності має бути підвищення цін до реального рівня на енергоресурси, зазначив заступник голови представництва ЄС під час круглого столу "Енергоефективність - як підтримати вразливих споживачів" у Києві в понеділок.
"Це болючий процес, але він надзвичайно потрібен. Не треба робити вигляд, що енергія нічого не коштує, водночас не треба робити вигляд, що ці зміни будуть безболісними", - сказав він.
Т.Фреллесен висловив думку: "Вразливі споживачі, сім'ї можуть мати проблеми з оплатою своїх рахунків... Субсидії за такі рахунки вразливим людям - це важливий напрям. Але водночас ми не вирішуємо реальних проблем".
При цьому заступник голови представництва ЄС наголосив: "Що стосується субсидій - вони лише маскуватимуть цю драматичну ситуацію і цю проблему, а не вирішуватимуть її".
Водночас він зазначив, що споживання енергоресурсів необхідно вимірювати, а рахунки мають виходити з реального споживання, згідно з показниками лічильника. Це має здійснюватися у рамках енергореформи.
Т.Фреллесен пояснив, що рахунки, які виходитимуть з реального споживання енергоресурсів, дадуть змогу змінити поведінку людей у питанні енергозбереження.
Водночас він наголосив, що необхідно законодавчо закріпити вимірювання споживання енергоресурсів і формування рахунків, виходячи з цього.