02 грудня 2021, 17:09

Справа ТРЦ «Республіка»: АМКУ виграв апеляцію у ТОВ «Солтекс Капітал» та ТОВ «Толкфін»

Пресслужба АМКУ

Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Антимонопольного комітету України та скасував рішення Господарського суду міста Києва, яким було визнано недійсним рішення Комітету у справі щодо змови трьох компаній на аукціоні, серед яких ТОВ «Солтекс Капітал» і ТОВ  «Толфін».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Територіальний принцип дистанційної торгівлі ліками: АМКУ висловив свою позицію"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Комітет встановив, що у 2019 році товариства з обмеженою відповідальністю «Солтекс Капітал», «Фінгруп Фактор» та «Толкфін» узгодили між собою участь в аукціоні під час продажу Фондом гарантування прав кредитної вимоги банку "Надра", в забезпеченні по якому був зазначений недобудований ТРЦ «Республіка».

Ця процедура передбачає автоматичне покрокове зниження ціни системою, допоки один з учасників не зробить «ставку» з фіксацією ціни. На наступному етапі аукціону інші учасники можуть подати пропозицію із більшою ціною. І все ж першому учаснику надається право на останню найбільшу ставку, тобто, можливість виграти аукціон.

Перед проведенням аукціону Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зазначав, що вказаний лот є найдорожчим за весь час проведення аукціонів з продажу активів банків, що ліквідуються. При цьому Комітетом було встановлено, що права кредитної вимоги на ТРЦ «Республіка» було продано лише за 30% від початкової вартості і на фінальному етапі аукціону ціна знизилась з 2,56 млрд грн до 777 млн грн.

Проаналізувавши усі дані та зібравши докази, Комітет визнав дії ТОВ «Солтекс Капітал», ТОВ «Фінгруп Фактор» і ТОВ «Толкфін» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» - антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результату аукціону. Відтак Комітет оштрафував порушників на загальну суму у понад 4,6 млн грн.  

Участь у змовах на торгах, згідно з законодавством, тягне за собою позбавлення порушників права участі у публічних закупівлях на 3 роки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати