21 червня 2023, 18:56

СБУ розпочала розслідування майже 92 тисяч кримінальних проваджень щодо повномасштабної агресії рф

Пресслужба СБУ

Служба безпеки України з початку повномасштабного вторгнення розпочала досудове розслідування у майже 92 тис. кримінальних проваджень, пов’язаних із військовою агресією рф проти України. З них на сьогодні триває слідство у близько 43 тис. справ, що стосуються саме порушень росією законів та звичаїв війни. Про це зазначив голова СБУ Василь Малюк, повідомила пресслужба СБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "СБУ: Перехоплення підтверджує, що Каховську ГЕС підірвала диверсійна група окупантів".

"На сьогодні СБУ розслідує майже 43 тис. проваджень за ст. 438 – порушення законів та звичаїв війни. І ми не просто фіксуємо ці злочини. А виконуємо всі необхідні процесуальні дії в межах українського законодавства. Щоб рано чи пізно усі російські злочинці постали перед судом", – зазначив Василь Малюк. Насамперед це стосується вищого військово-політичного керівництва рф і командування армії.

За словами Василя Малюка, повідомлено про підозру 448 воєнним злочинцям із цієї категорії російських посадовців, у тому числі понад 25 командувачам окремих родів військ і армій.

Водночас установлюються і конкретні виконавці злочинів. Наприклад, оголошено про підозру командиру важкого бомбардувального полку, полковнику Тимошину. Слідчі СБУ встановили, що він відповідальний за ракетні удари по житловому будинку у Дніпрі в січні цього року і по ТРЦ "Амстор" у Кременчуку в червні 2022 року.

Загалом до суду скеровано 95 кримінальних проваджень щодо 142 осіб із військово-політичного керівництва рф, із яких вже засуджено 22.

Пан Малюк додав, що до цієї роботи долучаються й міжнародні структури, які розслідують і окремі кейси, і "магістральне" провадження про російську агресію проти України. Сама ж спецслужба застосовує сучасні підходи для фіксації воєнних злочинів рф. Це не тільки огляди місць злочинів, а й аналіз відкритих даних, використання різних програмних продуктів, системна взаємодія з військовими та Офісом Генпрокурора.

"СБУ максимально уніфікує роботу з пошуку та аналізу даних – щоб не втратити жоден доказ злочину. Уламки ракет, перехоплені розмови, знімки з супутника і "трофейна документація" – все йде в нашу скарбничку доказів", – підкреслив Василь Малюк.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати