10 квітня 2023, 15:49

СБУ повідомила про підозру колаборантці, яка допомогла рф депортувати понад 1 тис. українських дітей

Пресслужба СБУ

СБУ викрила власницю однієї з кримських туристичних агенцій, яку залучили загарбники для забезпечення депортації неповнолітніх.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "СБУ затримала інформатора, який збирав розвіддані про оборону Південноукраїнської АЕС"

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Вона добровільно погодилася допомогти окупантам примусово вивезти дітей з Херсона, Мелітополя, Донецька, Луганська та Макіївки на територію тимчасово окупованого півострова. Для цього виділила автобуси і забезпечила подальше розміщення депортованих дітей на базі соціальних об’єктів у Криму.

У ході слідчих дій задокументовано факти насильницького вивезення рашистами більше 1 тис. українських дітей з тимчасово окупованих районів на півдні та сході України.

Неповнолітніх вивозили до Севастополя протягом вересня-жовтня минулого року під виглядом "добровільної евакуації". Серед потерпілих – сироти і сотні дітей, батьки яких були незаконно затримані окупантами на спробі виїхати із зони бойових дій.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили власниці турфірми про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
Наразі вона переховується на тимчасово окупованій території півдня України. Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Розслідування проводять співробітники Служби безпеки за процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополь.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати