27 січня 2023, 15:06

СБУ нейтралізувала спробу хакерів рф проникнути в мережі багатоквартирних будинків

Пресслужба СБУ

Кіберфахівці СБУ нейтралізували російську хакерську атаку на електронні системи житлової інфраструктури в одному із прикордонних регіонів України. Про це повідомила в Telegram пресслужба СБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "СБУ повідомила про підозру директору підприємства на Житомирщині, який працював на Сальдо".

За інформацією СБУ, через Wi-Fi мережу багатоквартирних будинків хакери хотіли дистанційно під'єднатися до системи відеоспостереження за територією житлових комплексів, прилеглими автомобільними дорогами тощо. Так вони планували мати прихований канал для збору інформації про ситуацію в місті.

Також агресора цікавили відомості щодо адрес проживання українських правоохоронців та можливого переміщення військової техніки. Однак співробітники СБУ своєчасно викрили спробу окупантів проводити розвідувально-підривну діяльність у прикордонному регіоні.

За оперативними даними, до кібератаки причетне підконтрольне спецслужбам рф хакерське угруповання з росії, яке спеціалізується на зламах електронних систем інфраструктурних об’єктів.

СБУ попередила, що такі атаки можуть траплятися і в майбутньому, тому закликала громадян бути уважними, більше уваги приділяти захищеності своїх комп’ютерних мереж, використовувати для цього складні паролі та періодично їх змінювати.

На підставі зібраних фактів щодо цього випадку вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж). Тривають комплексні дії для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати