09 лютого 2024, 11:19

Розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо управління майном: Раді рекомендують прийняти законопроєкт

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо управління державним або комунальним майном (№10395). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Оприлюднено Порядок перерахунку вартості комунальних послуг: деталі".

Метою даного законопроєкту є:

  • удосконалення нормативної основи та розширення повноважень  органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій населених пунктів під час воєнного стану;
  • створення можливостей для передачі у власність територіальної громади майна державних або комунальних закладів вищої освіти, в тому числі зі статусом національних.

Передбачаються наступні передумови для розв'язання питання передачі:

  • майно не використовується для провадження освітніх видів діяльності;
  • передача майна не повинна впливати на якість освітнього процесу;
  • прогнозованим наслідком використання переданого майна має стати підвищення рівня надання публічних послуг жителям відповідної територіальної громади. 

Під час обговорення законопроєкту народні депутати України – члени Комітету взяли до уваги зауваження та пропозиції парламентських комітетів, Міністерства освіти та науки України, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, науковців, експертів. Розгляд законопроєкту відбувся на засіданні Комітету 7 лютого 2024 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати