28 серпня 2015, 17:52

Розпочинається кваліфікаційне оцінювання судді

Юридична газета

Відбувся брифінг членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, присвячений початку кваліфікаційного оцінювання судді, повідомляє кореспондент Юридичної газети.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У брифінгу взяли участь Голова Комісії Сергій Козьяков, секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка, член Комісії Андрій Василенко та директор департаменту з питань професійної кваліфікації суддів та кандидатів на посаду судді секретаріату Комісії Роман Савчук.

У вересні Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочинає кваліфікаційне оцінювання судді. Завдання, яке стоїть перед Комісією – оцінити професійний рівень усіх суддів. Перші, хто підлягають первинному кваліфікаційному оцінюванню, – 46 суддів Верховного Суду України.

«Кваліфікаційне оцінювання – комплексний захід, який передбачає встановлення рівня знань, навиків та професійних вмінь судді, ґрунтовне вивчення його заслуг та результатів роботи, які систематизовані та постійно моніторяться і відображаються в суддівському досьє, обов‘язково ураховує етичну поведінку судді, його доброчесність, спосіб життя, прагнення до підвищення свого професійного рівня», - підкреслив Голова Комісії Сергій Козьяков.

Як зазначає секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка, первинне кваліфікаційне оцінювання суддів – це процедура системної оцінки професійного рівня судді з метою прийняття рішення про можливість подальшого здійснення суддею правосуддя на своїй посаді.

«Після суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів упродовж наступних двох років первинне оцінювання мають пройти усі без винятку судді апеляційних судів. Первинне оцінювання суддів місцевих судів Комісія здійснюватиме за окремим графіком, зокрема може проводити його паралельно з суддями апеляційної та касаційної інстанцій, - зазначив С. Щотка.

Член Комісії Андрій Василенко повідомив, що пройти первинне кваліфікаційне оцінювання, окрім суддів ВСУ та вищих спеціалізованих судів, повинні 2022 судді апеляційних судів та 5576 суддів місцевих судів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати