21 вересня 2021, 19:13

Розірвання шлюбу онлайн: у Великобританії запрацює Цифровий портал розлучень

У Великобританії розлучення стане безпаперовим процесом: цифровий портал Служби судів і трибуналів стане обов’язковим для нових заяв вже цього тижня. Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Юридичні представники повинні будуть обробляти заяви про розлучення через онлайн-сервіс MyHMCTS, а не використовувати паперову форму D8. Виняток становлять заяви про розірвання цивільного партнерства, розлучення через суд та визнання шлюбу недійсним. Документи щодо цих справ слід подавати до регіонального центру розлучень Бері-Сент-Едмундс. Паперові заяви ще будуть прийматися протягом перехідного періоду до 04.10.2021 р.

Понад 150 тис. заяв про розлучення були розглянуті з моменту впровадження цифрового сервісу у 2018 р. у межах урядової програми реформування судів на 1 млрд фунтів стерлінгів. Останні дані показують, що 70% заявок на розлучення подаються та заповнюються в Інтернеті. За словами HMCTS, це допомагає агентству завершити розлучення в середньому за 20 тижнів. Для порівняння, для обробки паперових заяв необхідно приблизно 60 тижнів. Працівники агентства для внесення змін у заявки юридичними представниками повертають менше ніж 1% онлайн-заявок у порівнянні з 20% паперових заяв.

Джульєтта Харві, голова групи сімейного права Resolution, зауважила, що багато її колег та клієнтів отримали вигоду від цифрової послуги, але цей процес не пройшов без затримок: «Однією з найбільших проблем є те, що платформа спочатку була розроблена для громадян-осіб, які беруть участь у судовому процесі, а платформа для юрпредставників лише мала доповнення та вдосконалення. Тільки пізніше була створена окрема платформа на замовлення, призначена для юристів. Проте проблемою залишається те, що незручно працювати з двома окремими платформами. Якщо заявник, який бере участь у судовому процесі, бажає доручити адвокату вирішити питання розлучення після розгляду справи, справа видаляється з цифрової платформи та продовжується на папері через відділ розлучення Бері-Сент-Едмундс».

«У фінансовому провадженні, якщо відповідач особисто його ініціює в ​​суді, але пізніше долучає представника, платформа наразі не може обробляти повідомлення про таку зміну. Це означає, що справа зникне з цифрової платформи та перейде до паперового процесу, а це заперечить переваги онлайн-платформи. Окреслене питання вже планують вирішувати у HMCTS під час запуску нової єдиної платформи розлучення відповідно до Закону про розірвання шлюбу», – зазначила Джульєтта Харві.

Клер Ендрюс, юристка відділу сімейного права в Osbornes Law, заявила, що громадяни тепер можуть легко проходити процес розлучення без допомоги адвоката. У такому випадку це дозволяє адвокатам зосередитися на фінансових домовленостях, що часто є найважливішим елементом розлучення, але часто затьмарюється раніше архаїчним і повільним процесом розлучення.

Сімейний адвокат та арбітр Тоні Ро наголосив, що судовій службі ще потрібно багато працювати над цифровою платформою з цього моменту та до 06.04.2022 р., коли почнуть діяти положення Закону про розлучення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати