26 листопада 2024, 12:06

Роботодавців хочуть зобов’язати запровадити служби охорони психічного здоров’я: законопроєкт

21 листопада 2024 року Верховна Рада прийняла за основу (із доопрацюванням положень) законопроєкт №12030 "Про систему охорони психічного здоровʼя в Україні".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нардеп: Буде створено робочу групу для напрацювання ініціатив із розбудови інституту наставництва".

Зокрема, в статті 33 законопроєкту пропонується, щоб роботодавець із кількістю найманих працівників 50 і більше осіб створював службу психічного здоров’я. Водночас на підприємстві з кількістю працюючих менш як 50 осіб функції служби психічного здоровʼя можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну професійну підготовку.

Як зазначається, на підприємстві з кількістю працюючих менш як 20 осіб для виконання функцій служби психічного здоровʼя можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку. Функції та повноваження служби психічного здоров’я, типове положення про її діяльність затверджуються Кабміном.

Також у законопроєкті йдеться про те, що кожен роботодавець має розробити та затвердити політику або план захисту та зміцнення психічного здоров'я на робочому місці. У разі наявності в роботодавця системи управління безпекою та гігієною праці, така політика або план включатимуться до неї.

У статті 35 законопроєкту вказано, що до суб’єктів, які здійснюють кадрове та наукове забезпечення системи охорони психічного здоров’я, належать:

1) наукові установи, що беруть участь у реалізації державної політики щодо охорони психічного здоров’я;

2) заклади освіти та функціональні підрозділи закладів освіти незалежно від підпорядкування, які акредитовані щодо надання освітніх послуг з підготовки фахівців у сфері психічного здоров’я;

3) інші суб’єкти освітньої діяльності, які забезпечують безперервний професійний розвиток фахівців у сфері психічного здоров’я.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати