29 березня 2021, 18:39

Рік порталу Дія: яка послуга найпопулярніша серед українців?

Прес-служба Мінцифри

У квітні 2020 Мінцифра запустила портал Дія. На сьогодні понад 3,6 мільйонів відвідувань порталу. Найшвидша реєстрація бізнесу у світі, автоматизовані будівельні послуги та комплексна послуга для батьків новонароджених дітей єМалятко, запис до листа очікування вакцинації від COVID-19 та інші. Вже рік українці отримують усі ці послуги у декілька кліків: без черг, бюрократії та поїздок.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні з'явився Telegram-бот «Цифрограм. Твоя кібергігієна», який перевіряє цифрові знання"

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

З появою Дії отримання послуг стало набагато простішим і комфортнішим. Українці тепер не витрачають час на поїздки, ходіння кабінетами і черги у кілька годин чи навіть днів. Ми мінімізували людський фактор і зробили послуги максимально швидкими та доступними. Саме такою ми будуємо цифрову державу — із найзручнішими у світі послугами”,- прокоментував Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Послуги з відкриття, внесення змін та закриття ФОП стали одними із перших онлайн-сервісів на порталі Дія та одними з найпопулярніших. Так, процес реєстрації ФОП скоротився з 30 до 3 етапів. Зараз заповнення форми займає лише 10-15 хвилин. На сьогодні уже понад 275 тисяч українців успішно скористалися послугами. А 94% користувачів задоволені якістю цих послуг.

Мінцифра повністю змінила бізнес-процеси та зробила послуги для підприємців зручними та людяними. Мінцифра не просто перевела цю послугу на портал Дія, а значно спростила процес реєстрації бізнесу. Дані, які заявник раніше вводив у кабінеті громадянина на порталі Дія, автоматично підтягуються до заяви — так само, як і дані електронного підпису. Громадянину не потрібно ще раз вводити інформацію про себе. 

Важливо, що при відкритті ФОП можна також зареєструватися платником ПДВ. А ще послуга з реєстрації ФОП включає взяття на облік платників єдиного податку податковою службою та державними органами статистики. За лаштунками проєкту — нормативний та технічний реінжиніринг, а також навчання державних реєстраторів.

Завдяки цьому у 2020 році близько 40% підприємців відкривали ФОП онлайн. У 2019 році ця цифра становила лише 5%.

Онлайн-послуги для ФОП також мають значний антикорупційний ефект — потенційно вони можуть заощаджувати до 255 мільйонів гривень. А 81% користувачів визнають ефективність послуг у боротьбі з корупцією.

А вже цієї весни Мінцифра запустить автоматичні послуги для ФОП. Щоб після звернення громадян автоматична система приймала рішення щодо реєстрації фізичної особи-підприємця, внесення змін або закриття. У кінцевому результаті усі державні послуги мають ставати автоматичними та виключати людське втручання.

Крім того, на порталі Дія також доступні послуги для ТОВ. Послуга з відкриття ТОВ займає близько 30 хвилин. Наразі маємо уже 1700 відкритих ТОВ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати