31 серпня 2021, 10:50

Регламент ЄС 305: нові процедури для виробників будівельної продукції

Пресслужба Мінрегіону

У Мінрегіоні триває робота над розробкою підзаконних нормативно-правових актів, які мають імплементувати у національне законодавство європейський Регламент 305/2011 щодо будівельної продукції. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відтепер переведення дач та садових будинків у жилі відбуватиметься через Реєстр будівельної діяльності"

Про це повідомляє пресслужба Мінрегіону.

 «Майже рік тому Верховною Радою  був прийнятий Закон «Про надання будівельної продукції на ринку». Сьогодні ж у Міністерстві триває робота над низкою нормативно-правових актів, які повинні дати чіткі інструкції та механізми. Закон та відповідні підзаконні акти дозволяють імплементувати у національне законодавство європейський Регламент 305/2011 щодо будівельної продукції. Це маємо зробити до 2023 року» — наголосила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська. 

Зауважимо, що за поданням Мінрегіону та Мінекономіки Кабінетом Міністрів України здійснено низку заходів, зокрема:

 • затверджені категорії будівельної продукції, що підпадають під дію Закону;
 • встановлені системи оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції; 
 • врегульовані питання призначення органів з оцінки відповідності та органів з визначення технічної прийнятності;
 • визначено орган ринкового нагляду за будівельною продукцією.

Мінрегіоном підготовлено проєкт постанови Кабінету Міністрів України, що  встановлює:

 • форму декларації показників будівельної продукції;
 • інструкцію зі складання декларації показників будівельної  продукції;
 • порядок розроблення та прийняття національних документів України з визначення прийнятності;
 • вимоги щодо компетентності органів з визначення технічної прийнятності;
 • випадки суттєвих експлуатаційних характеристик, у яких посилання на відповідні регламентні технічні специфікації є необов’язковим.

Наразі тривають процедури погодження проєкту акта з зацікавленими центральними органами виконавчої влади. Завершується підготовка переліків національних стандартів для цілей застосування Закону та європейських документів з визначення прийнятності. Відповідні накази мають з’явитися цієї осені. 

Також вже підготовлені проєкти нових редакцій державних будівельних норм, що розкривають шість основних вимог до будівель та споруд. Окрім цього, розпочато роботу  з визначення суттєвих експлуатаційних характеристик, порогових рівнів, класів та систем оцінки й перевірки стабільності показників до 32 категорії будівельної продукції. До кінця 2021 року будуть оновлені сучасні норми та встановлені ключові показники для будівельної продукції.

Що стосується виробників будівельної продукції: для надання їм можливості своєчасно підготуватися до запровадження європейських правил, підготовлено законопроєкт, який дасть можливість призначати органи  з визначення  технічної прийнятності та органи з оцінки відповідності починаючи з 01.01.2022 року. Це значить, що виробникам не треба буде чекати 2023 року, вже на початку нового року вони зможуть розпочати роботу з підтвердження відповідності своєї продукції за новими процедурами. 

Відтак, виробники будівельної продукції вже зараз мають можливість:

 • ознайомитись з процедурами, правами та обов’язками, визначеними ЗУ 850-IX «Про надання будівельної продукції на ринку»;
 • осмислити  основні вимоги до будівель і споруд, визначені статтею 72 ЗУ 1704 «Про будівельні норми», адже експлуатаційні характеристики будівельної продукції мають забезпечити дотримання основних вимог до будівель;
 • визначитись чи підпадає їх продукція під дію ЗУ 850-IX відповідно до переліку категорії будівельної продукції;
 • встановити відповідно до вимог якої регламентної технічної специфікації (гармонізованого європейського стандарту, європейського документа з визначення прийнятності або національного документа з визначення прийнятності) має випускатись його продукція;
 • виходячи з вимог нормативного документа до продукції розпочати підготовку виробництва до проведення оцінки та перевірки стабільності показників продукції відповідно до встановленої Системи. 
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати