28 квітня Комітет з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні розглянув проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення Національного військового меморіального кладовища в місті Києві (№9240 від 26.04.2023). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Кличко: Київрада розпочала процедуру створення Національного військового меморіального кладовища".
За наслідками розгляду Комітет одноголосно рекомендував Верховній Раді прийняти законопроєкт за основу та в цілому як Закон з урахуванням пропозицій Комітету. Основною метою законопроєкту є належне вшанування пам’яті військовослужбовців, захисників та захисниць, які віддали життя заради незалежності України.
Законопроєктом, зокрема, передбачається, що:
1. Передача у постійне користування та зміна цільового призначення земельних ділянок державної, комунальної власності для розміщення Національного військового меморіального кладовища на Броварському проспекті у Дніпровському районі м. Києва, за рахунок земельних ділянок, утворених в результаті поділу земельних ділянок з кадастровими номерами 8000000000:66:456:0001, 8000000000:66:455:0012 та суміжних із ними земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні комунального підприємства "Дарницьке лісопаркове господарство" здійснюватиметься з такими особливостями, зокрема:
1) встановлення цільового призначення земельних ділянок може здійснюватися без додержання вимог, передбачених абзацом першим ч. 3 ст. 20 Земельного кодексу України з додержанням обмежень у використанні земель;
2) зміна цільового призначення особливо цінних земель та земельних лісових ділянок з метою їх використання для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища, здійснюється без дотримання вимог ч. 9 ст. 20 Земельного кодексу України;
3) припинення права постійного користування земельними ділянками особливо цінних земель, визначених у пункті "г" ч. 1 ст. 150 Земельного кодексу України, для передачі їх у постійне користування державній установі, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни для розміщення Національного військового меморіального кладовища, не потребує погодження Верховної Ради України, передбаченого ч. 2 ст. 150 Земельного кодексу України;
4) вилучення лісових земель для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища не потребує відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, зазначених у пункті "а" ст. 156 Земельного кодексу України.
2. Проєктування Національного військового меморіального кладовища здійснюватиметься без одержання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок.
3. Вилучення, зміна цільового призначення або подальша передача у користування земельної ділянки (її частини) для розміщення Національного військового меморіального кладовища забороняється.
4. Оцінці впливу на довкілля не підлягає діяльність, зі зміни цільового призначення особливо цінних земель та інша діяльність, пов’язана з будівництвом та експлуатацією Національного військового меморіального кладовища.
5. Замовником проєктування, будівництва Національного військового меморіального кладовища є державна установа, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни.