04 червня 2021, 15:24

Раді рекомендують дозволити адвокатам носити травматичну зброю

Пресслужба НААУ

Національна асоціація адвокатів України в цілому схвалює законопроєкт №4612 «Про внесення змін до статті 23 закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо гарантій адвокатської діяльності» та підтримує його прийняття за основу у першому читанні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У І кварталі найбільше обшуків адвокатів сталося у Києві, – НААУ"

Про це повідомив Секретар РАУ Ігор Колесников на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правової політики, зазначає пресслужба НААУ.

Законопроєкт передбачає надання права адвокатам на придбання, зберігання, носіння та застосування засобів активної оборони вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, тобто, травматичної зброї.

Документ вже отримав позитивний висновок бюджетного Комітету ВР, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Інституту законодавства Верховної Ради та НААУ.

Профільний комітет ВР рекомендує прийняти законопроєкт у першому читанні за основу.

«НААУ підтримує законопроєкт № 4612, але просить надати можливість спільно попрацювати саме з питання доопрацювання положень цього законопроєкту, щоб ми отримали дійсно гарний продукт – не тільки право, а робочу норму, яка призведе не до того, щоб адвокати використовували травматичну зброю, а щоб в суспільстві була культура поводження зі зброєю і неможливість ототожнення адвокатів з їхніми клієнтами», - підкреслив Ігор Колесников.

У ході доопрацювання, за його словами, у документі необхідно уточнити порядок припинення права на носіння травматичної зброї для адвокатів, які притягнуті до дисциплінарної відповідальності, а також передбачити можливість поширити таке право і на травматичну зброю іноземного виробництва.

Саме ототожнення адвокатів з клієнтами НААУ вважає головною причиною скоєння проти адвокатів незаконних дій і пропонує встановити відповідальність за це на законодавчому рівні.

«Немає сумніву, що через замахи, вбивства, тілесні ушкодження, які спричиняють адвокатам, стаються через їхню професійну діяльність. В певній більшості випадків саме ототожнення адвокатів з клієнтами провокувало певних осіб на незаконні дії. Тому питання культури поводження зі зброєю та законодавчого врегулювання введення відповідальності за ототожнення адвокатів з клієнтами потрібно ґрунтовно обговорювати, в тому числі, і в цьому законопроєкті», - зазначив Ігор Колесников.

Як відомо, впродовж 2013-2020 років до НААУ надійшло 10 повідомлень про вбивство адвокатів, 9 – про замахи на життя, 57 – про фізичну розправу з адвокатами, 59 – про погрози адвокатам. НААУ вважає, що 85% фактів порушень професійних прав та гарантій адвокатської діяльності сталися через здійснення адвокатами професійних обов’язків.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати