26 серпня 2021, 11:49

Раді пропонують зобов’язати банки відкривати відділення в кожному обласному та райцентрі

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт щодо посилення захисту інтересів клієнтів державних банків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Сума та кількість безготівкових операцій із платіжними картками зросли більш ніж на третину,- НБУ"

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Закриття відділень, а також скорочення державними банками банкоматної мережі в регіонах, фактично блокує доступ населення, яке проживає у невеликих населених пунктах, до можливості вільно користуватися своїми картковими рахунками, і як наслідок, вільно розпоряджатися належними їм коштами. А це пряме порушення   прав та свобод, гарантованих Конституцією України кожному громадянину, а також порушення законодавства про власність.

Держава, стимулюючи громадян отримувати соціальні виплати на карткові рахунки, фактично жодним чином не забезпечила вирішення питання про надання таким громадянам можливості вільного доступу до розпорядження такими рахунками та коштами, що на них зберігаються.

Що пропонується?

Законопроєкт № 5862 від 20.08.2021 передбачає, що державні банки будуть зобов’язані надавати послуги на всій території України. Крім того, державні банки повинні мати щонайменше один відокремлений підрозділ (філію, відділення, тощо) в кожному обласному, кожному районному центрі, а також в кожному адміністративному центрі територіальної громади.

З метою  забезпечення рівного доступу клієнтів  - держателів платіжних інструментів (платіжних карток) до отримання банківських послуг державний банк зобов’язаний забезпечити розміщення не менше одного банкомату у кожному населеному пункті, в якому розташоване відділення  національного оператора поштового зв’язку (не враховуючи пересувних відділень), а також у кожному в населеному пункті, у якому кількість клієнтів - держателів платіжних інструментів (платіжних карток) такого державного банку становить не менше 150 осіб, незалежно від розташування в такому населеному пункті відділення національного оператора поштового зв’язку (в тому числі пересувного).

З цією метою вносяться зміни до статті 7 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати