Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.
Що зміниться?
- НАБУ стане центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом;
Ліквідувати, реорганізовувати орган або чинити будь-які дії щодо його працівників не буде потрібно.
- унеможливить втручання КМУ в його діяльність;
- визначить особливості застосування законодавства про держслужбу для незалежності НАБУ;
- конкурсний відбір директора: КМУ призначатиме (а також у визначених законом випадках звільнятиме) директора НАБУ за результатами конкурсу, який проводитиме спеціальна комісія.
До комісії входять шість осіб, із яких три особи визначаються Кабінетом Міністрів України та три особи - визначаються Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій партнерів з розвитку, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції.
Яки статус у чииного директора НАБУ?
Закон усуває правову невизначеність щодо правового статусу особи, яка займає посаду Директора Бюро, яка виникла у зв’язку з Рішенням Конституційного суду України 9-р/2020: особа, призначена на посаду Директора Бюро, продовжує здійснювати всі повноваження до моменту призначення нового Директора за результатами відкритого конкурсного відбору.
Відповідні зміни внесено до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України».
Проєкт Закону зареєстровано за №5459-1.