14 липня 2015, 17:32

Рада ухвалила законопроекти щодо передання держреєстрації та адмінпослуг на місця

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Прийняття за основу законопроектів, якими розширюються повноваження органів місцевого самоврядування у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та надання адміністративних послуг, є першим кроком до руйнації корупційної централізованої вертикалі. На цьому наголосив голова ВР Володимир Гройсман після ухвалення нардепами відповідного рішення, повідомляє прес-служба голови ВР.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 «Це наша з вами спільна колективна робота. Пакет законів напрацьований багатьма депутатами всіх фракцій, було залучене експертне середовище», - сказав керівник Парламенту після відповідного голосування у вівторок, зазначивши, що завдяки злагодженій роботі якість цих законодавчих актів значно покращилася.

«Це правильні закони. Ми нарешті децентралізували послуги, передавши їх на місця. Це абсолютно європейська практика», - додав він.

Верховна Рада у вівторок ухвалила у першому читанні проекти законів  «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування)".

 Законопроектом №2982 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» пропонується визначити організаційно-правові засади проведення державної реєстрації речових та інших прав та їх обтяжень, які підлягають реєстрації згідно з цим Законом, і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав. При цьому, з набранням чинності цим Законом, має втратити чинність чинний Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Законопроектом №2984 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» пропонується внести ряд змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізацію надання адміністративних послуг. Серед новел проекту – приписи, спрямовані на усунення розбіжностей, що виявлені під час реалізації Закону «Про адміністративні послуги», шляхом виключення деяких положень із тексту цього Закону та доповнення його новими положеннями, що регулюють статус та діяльність центру надання адміністративних послуг, а також забезпечують удосконалення процедури надання адміністративних послуг в електронній формі. Крім того, органам місцевого самоврядування (виконавчому органу сільської, селищної або міської ради, сільському голові (у випадку, коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) пропонується надати повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання особи, ведення відповідного реєстру територіальної громади.

Законопроектом №2981 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування)» шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу України пропонується зараховувати до складу доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, адміністративний збір за  державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також за  проведення державної реєстрації юридичних осіб, організацій та фізичних осіб – підприємців, що здійснюються виконавчими комітетами міських рад міст обласного значення, районними, районними у містах, містах Києві та Севастополі державними адміністраціями. Згідно з чинними вимогами Бюджетного кодексу України, зазначений адміністративний збір зараховується до доходів загального фонду Державного бюджету України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати