22 березня 2023, 10:15

Рада прийняла за основу законопроєкт про дошкільну освіту: що відомо

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

21 березня Верховна Рада України ухвалила рішення прийняти за основу проєкт Закону про дошкільну освіту (реєстр. №8030 від 13.09.2022). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада збільшила видатки на національну безпеку та оборону на 518,2 млрд грн".

Законопроєкт розроблено з метою удосконалення функціонування системи дошкільної освіти через урахуванням набутого за роки незалежності України інституційного досвіду, забезпечення рівного та безбар’єрного доступу кожного українця до якісної дошкільної освіти, впровадження альтернативних механізмів фінансування дошкільної освіти, охоплення дошкільною освітою та додатковою увагою держави дітей від самого народження, впровадження ідеї автономії закладу дошкільної освіти та академічної свободи педагога, розвитку закладів дошкільної освіти усіх форм власності та інших суб’єктів освітньої діяльності, підвищення якості дошкільної освіти.

Як зазначається, прийняття законопроєкту дозволить суттєво розширити можливості для дітей, педагогів та закладів освіти, підвищити якість освіти, стимулювати розвиток галузі на належному рівні та закласти умови для плекання майбутнього потенціалу України  наймолодших співгромадян.

Законопроєкт підготовлено до розгляду Верховною Радою Комітетом з питань освіти, науки та інновацій.

За словами ініціатора законопроєкту, голови підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Володимира Воронова, Україні вже давно потрібно реформувати дошкільну освіту: "Тому ми пропонуємо чітко визначити форми її здобуття, форми дитячих садочків, педагогічну підтримку батьків та ще низку важливих змін. Впевнений, їх відчують усі учасники процесу – і педагоги, і батьки".

Він зазначив, що для батьків актуальним стане розв’язання проблеми наповненості груп, вона має зменшитися, щоб діти нормально навчалися з врахуванням індивідуальних інтересів, потреб та формуванням індивідуальної освітньої траєкторії.

"Також ми пропонуємо створити центри педагогічної та психологічної підтримки та допомоги батькам, як мінімум один у кожній територіальній громаді. Це допоможе їм отримати інформацію про освітні програми, навчально-методичне та інформаційне забезпечення", – додав ініціатор законопроєкту.

Читайте також: "Підписано угоду про участь України у PISA-2025".

Крім цього, за словами Володимира Воронова, документ має забезпечити справедливу черговість зарахування дітей до комунальних закладів освіти через чітке визначення території обслуговування.

"Зміняться й умови роботи педпрацівників. Вони отримають адекватний обсяг педагогічного навантаження, щорічну оплачувану відпустку 56 днів та можливість вільно обирати освітні програми та форми роботи", – запевнив народний депутат України.

Володимир Воронов додав, що зміни стосуватимуться і форми дитячих садочків. Зокрема, можуть бути сімейні (свої діти та малеча друзів чи сусідів), мобільні для дітей з віддалених населених пунктів, "школа супергероїв" для дітей на стаціонарному лікуванні та центри педагогічного партнерства для дітей, які від народження знаходяться разом з батьками.

Водночас, наголосив парламентарій, діятимуть різні форми здобуття дошкільної освіти: дистанційна, педагогічний патронаж (педагоги навчають дітей у домашніх умовах) та мережева, коли дитина навчається у різних дитсадочках одночасно.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати