13 червня 2019, 11:10

Рада Європи надала оцінку судовій реформі в Україні

Прес-служба ВС

Проект Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» опублікував висновки щодо оцінки реформи за період з 2014 до 2018 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У документі йдеться про те, що Україна вжила широкомасштабних законодавчих зусиль, спрямованих на приведення судової системи у відповідність до принципу верховенства права та зміцнення незалежності судової влади, щоб система правосуддя могла відігравати важливу роль у забезпеченні демократичних стримувань і противаг між різними державними гілками влади.

Завдяки цьому Україні на законодавчому рівні вдалося виконати близько 90% цілей, передбачених Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки.

Перехід від чотириланкової судової системи до триланкової дозволив створити новий Верховний Суд та за результатими конкурсного відбору – призначити суддів до нього.

Процедура конкурсу, на думку Ради Європи, є дуже позитивною для забезпечення об'єктивного відбору кандидатів, та  була схвально оцінена зовнішніми спостерігачами за її прозорість та ретельність. У цьому розумінні вона суттєво відрізняється від попередньої. Наразі проведення конкурсу ґрунтується на методології, оприлюдненій заздалегідь і доступній для кандидатів і громадськості в цілому. Водночас, РЄ констатувала, що об'єктивні та суб'єктивні критерії оцінювання є достатньо збалансованими.

"Разом із тим, значно наближеними до стандартів Ради Європи є і правила добору суддів, рішення щодо кар'єри суддів, їх призначення та звільнення, вирішення дисциплінарних питань. Процедура відбору та призначення базується на конкурсних засадах та об'єктивних критеріях, враховуючи кваліфікацію, професійні навички та доброчесність кандидата. Тож ці процедури в цілому відповідають стандартам Ради Європи.

Таким чином, результати судової реформи демонструють позитивну тенденцію у підвищенні професіоналізму, ефективності та якості правосуддя, а також у зменшенні рівня корупції", - йдеться у висновку Ради Європи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати