04 лютого 2022, 18:41

Приватним виконавцям потрібно дати більше свободи: підсумки круглого столу Проєкту ЄС «Право-Justice»

Проєкт "Право-Justice"

Європейський досвід показує, що Міністерству юстиції краще зосередитися на сервісних функціях, а не зберігати наглядово-санкційні повноваження при регулюванні діяльності приватних виконавців. Про це під час круглого столу «Актуальні проблеми у сфері контролю за діяльністю приватних виконавців» заявив міжнародний експерт Проєкту ЄС «Право-Justice» Катілін Попов. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Невирішені проблеми у сфері виконання судових рішень вимагають системних змін"

«Наразі ми бачимо, що держава, яка представлена Міністерством юстиції, не показала себе з найкращого боку при управлінні виконавчою службою. Позаду десятиліття безуспішних спроб налагодити належним чином дієву систему виконання. Тому спроби регулювати та контролювати професію приватних виконавців за шаблоном ДВС – шлях в нікуди. Міністерству юстиції доцільніше було б зосередитись на «м’яких» елементах управління, таких як: надання виконавцям менторської допомоги, коучінгу, імплементації рішень, які б мотивували на належне виконання всіх нормативних актів та підвищення рівня виконання судових рішень, а не на контролі та санкціях», - сказав Катілін Попов.

Експерт відзначив, що Асоціація приватних виконавців України може стати кращим управлінцем для приватних виконавців, аніж регулятор.

«Я закликаю всіх тих, хто приймає стратегічні рішення, дати приватним виконавцям та АПВУ як органу самоврядування цієї професійної спільноти, свободу та відповідальність для побудови послуг з виконання у сучасний, прогресивний та кращий спосіб», - додав Катілін Попов.

Круглий стіл «Актуальні проблеми у сфері контролю за діяльністю приватних виконавців» відбувся 3 лютого за ініціативи Проєкту ЄС «Право-Justice». До дискусії долучилися представники Міністерства юстиції України, Асоціації приватних виконавців, Ради Європи, Національної асоціації адвокатів України, Національної асоціації арбітражних керуючих України, Асоціації правників України, науковці, члени Дисциплінарної комісії приватних виконавців та міжнародні експерти.

Більше детальніше про захід можна дізнатися за посиланням.

Відеозапис круглого столу доступний за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати