11 листопада 2021, 15:51

Президент підписав законопроєкт, що оновлює вимоги до дитячого харчування в Україні

Європейська Бізнес Асоціація

Президент підписав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС» №4554 (Закон 1822-IX), активну участь у розробці та напрацюванні якого брали експерти Європейської Бізнес Асоціації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цей Закон має привести законодавство України у сфері виробництва та обігу дитячого харчування до вимог законодавства ЄС, а саме, у відповідність до Регламенту № 609/2013 та Регламенту № 2016/127.

Завдяки таким змінами буде осучаснене державне регулювання у сфері дитячого харчування, зокрема скасовано застарілі та неефективні норми, а також буде посилено вимоги до дитячого харчування до рівня, який має місце в ЄС. Так, регулювання дитячого харчування в Україні буде гармонізовано з європейськими вимогами, будуть змінені правила маркування дитячого харчування. Також Закон скасовує вимогу щодо складання «декларацій відповідності» та дотримання «технічних регламентів», оскільки в ЄС такі норми стоються виключно нехарчової продукції. Окрім того, перелік інгредієнтів, які заборонено використовувати у виробництві дитячого харчування , буде приведено у повну відповідність до законодавства ЄС.

Новий Закон посилить захист інтересів споживачів дитячого харчування, окрім того, збільшить відповідальність за порушення вимог законодавства в сфері дитячого харчування, встановлює штрафи від 102 тис. грн (17 мін з/п) до 150 тис. грн (25 мін з/п) для порушників.

Тож бізнес спільнота Асоціації вітає підписання Закону Президентом України, який набуде чинності з дня його опублікування та буде введений в дію через 6 місяців після набуття ним чинності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати