Велика Палата Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційним зверненням ВРУ про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до ст. 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад Директора НАБУ і Директора ДБР) (реєстр. №1014) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "На розгляд слідчих суддів ВАКС надійшло понад 2000 клопотань, - Олена Танасевич".
Так, у Висновку КСУ зазначив, що, оцінюючи відповідність законопроекту положенням ч. 1 ст. 157 Конституції України щодо неможливості скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, Суд виходить із того, що суспільство, в якому права і свободи людини і громадянина не гарантовано та не здійснено поділу влади, не має конституції в її сутнісному розумінні.
Водночас аналіз законопроекту дав КСУ підстави для висновку, що ним передбачається розширення повноважень глави держави, яке матиме наслідком перерозподіл повноважень між Президентом України та КМУ, тому "спричинить розбалансування наяної конституційної системи стримувань та противаг у механізмі реалізації державної влади в Україні та наділення Президента України не характерними для нього функціями та повноваженнями, що може призвести до поступової та завуальованої зміни балансу влади".
Крім цього, КСУ наголосив, що опосередковане підпорядкування НАБУ та ДБР Президенту України через призначення і звільнення керівників "створить загрозу незалежності цих органів, призведе до концентрації виконавчої влади у Президента України, його конкуренції з органами виконавчої влади, а отже, до нівелювання гарантій прав і свобод людини і громадянина".
Отже, на думку КСУ, законопроект про внесення змін до ст. 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад Директора НАБУ і Директора ДБР) (реєстр. №1014) не відповідає вимогам ч. 1 ст. 157 Конституції України. Водночас Суд вказав на те, що законопроект відповідає вимогам ч. 2 ст. 157, ст. 158 Конституції України.
Висновок КСУ є обов'язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.
Нагадаємо, Рада прийняла закон про визнання і підтримку Пласту.